KOCAELİ HABERLERİ

Öğretmen ve öğrencilere bisikletleri verildi

DHA
31.03.2016 - 15:27Son Güncelleme :
DHA

Öğretmen ve öğrencilere bisikletleri verildi

İZMİT, (DHA) - İZMİT Belediyesi'nin "Haydi Bisikletle Okula" projesi kapsamında öğretmen ve öğrencilere bisikletler dağıtılmaya devam ediyor. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan öğretmenlerin toplumun lideri olduğunu, örnek alındığını, bu nedenle öğretmenlere bisiklet dağıttıklarını belirtti.

İzmit Belediyesi’nin “Haydi Bisikletle Okula" projesi kapsamında 5 bin öğretmen ve 5 bin öğretmene bisiklet dağıtıyor. Kuruçeşme'de bulunan pazar yerinde düzenlenen törenle öğretmen ve öğrencilere bisikletler dağıtılmaya devam edildi. Kılıçarslan Ortaokulu'ndan 98, Kocatepe Ortaokulu'ndan 119, Kuruçeşme İmam Hatip Ortaokulu'ndan 60, Özel Cebir Koleji'nden 76, Akçakoca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden 26 öğrenci ve öğretmene bisikletleri verildi. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan törende yaptığı konuşmada bisikletin artık çağın ulaşım aracı olduğunu belirterek, "Avrupa 30 yıldır bisikleti kullanıyor. Bizde İzmit Belediyesi olarak 7 yıldır Avrupa'yla aramızdaki açığı kapatmak için çalışıyoruz. Bisiklet dağıtımlarımızdan, eğitim pistine, akıllı bisikletten, bisiklet yollarına, parklarına kadar bisikleti hayatımıza alabilmemiz için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bizim 7 yıl önce başlattığımız bisiklet dağıtımlarımızı Sağlık Bakanlığımız örnek göstererek tüm Türkiye'de başlatılmasının talimatını verdi. Ama biz bir adım daha ileriye gittik ve şehrimizdeki tüm öğretmenlerimize de bisiklet dağıtmaya karar verdik. Bu uygulamamız da örnek olsun Türkiye'deki tüm öğretmenlerimizin bisikleti olsun istedik. Biz biliyoruz ki, öğretmenlerimiz toplumun liderleri, örnek alınan kişileridir. Anne babadan sonra çocuklar üzerinde en çok emeği geçen kişilerdir. Bu sebeple bizde hem onlara küçük birer hediye verip teşekkür etmek, hem de kullanacakları bisikletlerle çocuklara, topluma örnek olsunlar istedik" dedi.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Öğretmen ve öğrencilere bisikletleri verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 15 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğretmen ve öğrencilere bisikletleri verildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı