Ege Haberleri

  Öğretmen atanacak

  Hürriyet Haber
  13.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  75. YIL İlköğretim Okulu'nun kullanılmayan muslukları, tuvalet kapıları iki ay önce çalındı. Koruma derneği katkısıyla yaralar sarılırken 700'e yakın öğrenci ilk gün karşılarında müdür ve yardımcısı dışında eğitimci bulamadı. Tek öğretmen bile bulunmadığı için okul ilk gün tatil edildi. Yetkililer, 3'ü norm kadro fazlası öğretmenin okula gönderildiğini, 4 öğretmenin kararnamesinin çıktığını, en kısa sürede ihtiyaç olan 12 sınıf, 12 branş öğretmenin tamamlanacağını söyledi.

  Öğrenciler tehlikede

  BAHÇE sorununun da büyük olduğunu belirten Koruma Derneği Başkanı Nuri Canıtez, şöyle konuştu:

  ‘‘Bahçe düzenlenmesi gücümüzü aşıyor. Milli Eğitim'den umudu kesince Büyükşehir Belediyesi'ne başvurdum, görevleri olmadığı halde yapmaya çalışacaklarını söylediler. Ama kimse gelmedi. Bahçenin öncelikle asfaltlanması, caddeye açılan tarafına kapı yapılması gerek. Arazinin yan tarafı engebeli, çukur dolu. Veliler korkudan okuldan ayrılmıyor, teneffüse çıkan çocuğunu elinden tutup bir kenarda oturtuyor.’’

  75. Yıl İlköğretim Okulu'nun ihalesini yüzde 45 kırımla İstanbullu bir müteahhit aldı. Anahtar teslim 63 milyar liraya yaptırılan okulun kontrolörlüğünü üstlenen Bayındırlık İl Müdürlüğü binayı teslim aldı. Ancak ödenek gelmediği için bahçe düzenlenemedi. Milli Eğitim Müdürlüğü Yatırım Bölümü yetkilileri, ‘‘İstinat duvarları, asfalt beton için en az 30 milyar lira gerekiyor. Bu ödenek gelmeyince arazi olduğu gibi bırakıldı’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı