MALATYA HABERLERİ

Öğretmen Ataması Başvuruları Başladı

IHA
04.09.2015 - 18:40Son Güncelleme :
IHA

Öğretmen atamaları kapsamında Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Malatya Battalgazi Atatürk Ortaokulu’nda ilk atama başvuru merkezini inceledi.
Tatlı´ya, atamadan sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Demir eşlik etti. Tatlı, ilk atama merkezindeki atama başvurularında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için eksiklikleri yerinde görüp değerlendirmek maksadıyla incelemelerde bulundu. İlk atama başvuru merkezinde konu ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Bu yıl MEB’e bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında, 37 bin öğretmen kadrosu için 4-10 Eylül tarihleri arasında başvuru alınacak.
Öğretmenliğe başvuru ve atama işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Elektronik başvuru sayfası "İlk atama", "Yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama" ve "Milli sporcuların ataması" şeklinde ayrı ayrı düzenlendi. Adaylar durumlarına uygun atama türünü seçmek suretiyle http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki elektronik başvuru formunu kullanarak başvurularını yapacak.
Başvurularda aslı ibraz edilen belgelerin birer örneği İl veya İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince onaylanarak teslim alınarak, asılları adaylara geri verilecek. Atama sürecinin zamanında sonuçlandırılması bakımından başvuruların, başvurunun yapıldığı gün ya da başvurunun son gününe rastlayan gün hariç bir sonraki gün mesai saatleri içinde onaylatılması zorunlu olacak. Bu süre içerisinde onaylatılmayan başvurular geçersiz sayılacak
Elektronik Başvuru Formu’nda beyan edilen bilgilerden adaylar sorumlu olacak. Tüm öğretmen adaylarımıza hayırlı olmasını diliyor bu atamanın ülkemize hayır getirmesini temenni ediyorum” dedi.
İlk atama başvuruları Malatya Battalgazi Atatürk Ortaokulunda yapılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Öğretmen Ataması Başvuruları Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Eylül 2015 tarihinde saat 18 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğretmen Ataması Başvuruları Başladı haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı