Gündem Haberleri

  Öğretim üyesini öldürenlere müebbet hapis cezası

  Hürriyet Haber
  25.10.2005 - 15:42 | Son Güncelleme:

  Trabzon'da, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sadettin Güner ve 3 yaşındaki oğlu Selçukhan Güner ile Engin Bayramoğlu'nun öldürülmesi, 2 kişinin de yaralanması olaylarına karıştıkları iddia edilen 2 sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz yargılanan 2 sanık ise beraat etti.

  Sanık avukatı Kemal Gürpüzer'in 4 sayfalık yazılı savunmasının okunduğu duruşmada, sanıklardan Burak Reis, son savunmasında olaydan pişman olduğunu söyledi. İsmet Meral ise son savunmasında kendisinin suçsuz olduğunu savundu.

  Sanıklar İsmet Meral ve Burak Reis'i, Engin Bayramoğlu'nu taammüden ve kan davası güderek öldürmekten ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası veren mahkeme, Sadettin Güner ve oğlu Selçukhan Güner'i şahısta hata sonucu kasten öldürmek suçundan ayrı ayrı 24'er yıl hapis cezasına, Gülşen Kalaycı ve Sevgi Kalaycı'yı öldürmeye teşebbüs suçlarından ayrı ayrı 16'şar yıl hapis cezasına, yasak silah taşımak suçundan ise 2'şer yıl hapis cezası ile 489 YTL para cezasına çarptırdı.

  Mahkeme heyeti, sanıklar İsmet Meral ve Burak Reis'in, Sadettin Güner ve oğlu Selçukhan Güner'i öldürme suçlarından 1'er ay, Gülşen Kalaycı ve Sevgi Kalaycı'yı öldürmeye teşebbüs suçlarından 25'şer gün, yasak silah taşımak suçlarından ise 20'şer gün olmak üzere toplam 4'er ay 10'ar gün geceli gündüzlü bir hücrede tecrit edilmek suretiyle sanıklar hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası uygulanmasına ve 489 YTL adli para cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

  Mahkeme heyeti, tutuksuz yargılanan Sevim Gömleksiz ve Özdemir Cici'nin suç kastı ile hareket ettiklerini dair delil bulanmamasından dolayı beraatlerine karar verdi.

  KARAR 6. DURUŞMADA ÇIKTI

  Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sadettin Güner ve 3 yaşındaki oğlu Selçukhan Güner ile Engin Bayramoğlu'nun öldürülmesi, 2 kişinin de yaralanması olaylarına karıştıkları iddia edilen İsmet Meral ile Burak Reis hakkında karar 6. duruşmada verildi.

  Sanık Meral ve Reis'in cezalarının ceza infaz yasasına göre 25'er yıl hapis yatacakları öğrenildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı