Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Öğretim üyesi ve avukat kardeşinden eğitime destek

  DHA
  04 Eylül 2013 - 16:32Son Güncelleme : 04 Eylül 2013 - 16:32

  Hayırsever öğretim üyesi ve avukat kardeşi, memleketleri Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'ne 24 derslikli ortaokul için 300 bin lira maddi destek sağladı.

  Öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Ali Şuğle ile avukat kardeşi Havva Mehlika Şuğle, anneleri Merih Şuğle'nin ismini taşıyacak 5 katlı okul için 300 bin liralık maddi destek verdi. Vali Ali Kaban ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde görevli Doç. Dr. Şuğle arasında protokol imzalandı. Zonguldak Valiliği makamındaki imza töreninde konuşan hayırsever eğitimci Şuğle, Ereğli'de yaşayan bir aileden geldiğini, ilçeye pek çok eser kazandıran Kadri Yılmaz'ın torunu olduğunu söyledi. Bir süre önce ölen babaları Tahsun Şuğle adına da daha önce bir yoğun bakım ünitesi yaptırdıklarını hatırlatan Mehmet Ali Şuğle şöyle konuştu:
  ,"Bu okul annemiz Merih Şuğle'nin adını taşıyacak. Ama okul büyük ölçüde devletin sayesinde yapılacak. Biz sadece elimizden geldiğince katkıda bulunacağız. Umarım Ereğli halkı bu eserleri çok iyi koruyacaktır, geliştirecektir."
  Vali Ali Kaban da ihalesi önümüzdeki günlerde yapılacak olan okula verdikleri destek için hayırsever öğretim üyesine teşekkür etti. Törende, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek ise Mehmet Ali Şuğle'ye madenci heykeli hediye etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı