SİVAS HABERLERİ

Öğretim üyelerine yabancı dil kursu verildi

DHA
30.03.2017 - 11:26Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)- SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi'nde (CÜ) yabancı dil problemi yaşayan öğretim üyelerine ücretsiz yabancı dil kursu düzenlendi. Kursa katılanların bir çoğu dil sınavında başarılı oldu. 

Yaklaşık beş ay süren eğitim sonrasında kursa katılan 44 öğretim üyesinden 32'si yabancı dil sınavından 65 puan ve üzeri alarak yüzde 73 başarı gösterdi. Kursa katılan öğretim üyeleri Kurs Eğitmeni Okutman Eyüp Gündüz eşliğinde, CÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Rektör Prof. Dr. Yıldız, "Bilimsel yönden öğretim elemanlarımızı engelleyen ve insanın kafasında sürekli yer edinen yabancı dil problemini ortadan kaldırmak için başlattığımız eğitim başarı ile son buldu. Bizler bu problemi biliyorduk. Bunun için de seçim dönemlerinde verdiğimiz bir söz vardı. Öğretim elemanlarımıza ücretsiz kurs açacaktık. Öğretim elemanlarımızın göstermiş olduğu başarı da bizleri mutlu etti. İnşallah bu ve buna benzer çalışmaları devam ettireceğiz. Batılı dillerden sadece İngilizce, Fransızca ve Almanca kursu ile kalmayıp bunların yanı sıra İspanyolca, İtalyanca, Farsça, Arapça, Çince ve Rusça gibi dilleri de araştırma görevlilerimize verdirip yaz aylarında pratik yapmaları adına yurt dışına göndermeyi de düşünüyoruz" diyerek katılımcı öğretim üyelerini başarılarından dolayı kutladı.

Yıllardır yabancı dil sınavında başarı gösteremeyen ve beş aylık süren eğitim sonrası sınava girip başarılı olduklarını ifade eden öğretim üyeleri adına söz olan Fen Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Adil Elik, "Başta sayın rektörümüz olmak üzere kurs koordinatörümüz Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Enis Baha Biçer'e, kurs eğitmenimiz Eyüp Gündüz'e bize vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Ben uzun yıllardır doçentlik başvurusu yapmak için yabancı dil sınavından başarılı olmayı bekliyordum. Sunulan bu imkan sayesinde sınavı geçtim. Bu projenin devamını ve diğer üniversitelere de örnek olmasını temenni ediyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Öğretim üyelerine yabancı dil kursu verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 11 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğretim üyelerine yabancı dil kursu verildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı