Gündem Haberleri

  Öğretim üyelerine ek ders olanağı

  Hürriyet Haber
  21.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Devlet ve vakıf üniversiteleri, öğretim üyelerini paylaşacak. YÖK, kendi kurumlarında haftalık zorunlu ders saatini dolduran öğretim üyelerinin, vakıf üniversitelerinde de derse girebilmelerine izin verdi.

  YÖK'ten edinilen bilgiye göre, öğretim üyesi açığı dikkate alınarak, öğretim üyelerinin birden fazla kurumda derse girebilmesi görüşü benimsendi. Bu doğrultuda, bir şehirdeki devlet üniversitesinde görevli öğretim üyesinin, aynı alanda öğretim üyesi bulunmaması durumunda bir başka şehirdeki devlet üniversitesinde de derse girebilmesi kararlaştırıldı. YÖK, devlet üniversitesinde görevli öğretim üyelerinin, diğer şehirlerdeki vakıf üniversitelerinde ders girmesine karşı çıkarken, aynı şehirdeki vakıf üniversitelerinde ders vermesine ise izin verdi. Uygulama kapsamında, kendi kurumlarında girmekle yükümlü olduğu haftalık ders saatini dolduran öğretim üyeleri, aynı şehirdeki vakıf üniversitelerinde de ders verebilecek.

  YÖK yetkilileri, böylece devlet üniversiteleri ile vakıf üniversiteleri arasındaki öğretim üyesi kavgasının sona ereceğini belirtti.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı