DENİZLİ HABERLERİ

Öğrenim Yardımı Başvuruları Sürüyor

IHA
16.09.2015 - 11:22Son Güncelleme :

DENİZLİ'DE ÖĞRENİM YARDIMI BAŞVURULARI BAŞLADI

IHA

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2015-2016 eğitim-öğretim yılında lise öğrencilerine vereceği öğrenim yardımı başvuruları sürüyor.
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl lise öğrencilerine yönelik yaptığı öğrenim yardımının başvuruları sürüyor. 24 Ağustos’ta başlayan öğrenim yardımı başvurularının 30 Eylül’de sona ereceği ifade edilirken, müracaat edecek öğrencilerin yoğunluk yaşamamaları için son güne kalmaması gerektiği işaret edildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na başvuru yapabilecek öğrencilerden, ekonomik durumunun zayıf olması, T.C vatandaşı olması, devam ettiği okuldan disiplin cezasının almamış olması, açık öğretim öğrencisi olmaması, Denizli Büyükşehir Belediyesi mücavir alan sınırları içerisinde oturuyor olması, özel ve paralı okullarda okumuyor olması (Yüzde 100 burslu okuyanlar hariç), başka kurum ve kuruluştan burs almıyor olması ve eksik evrakla başvuru yapmama şartı aranacak.
30 Eylül’den sonra öğrenim yardımı başvuru dilekçelerinin kabul edilmeyeceği vurgulanırken, öğrencilerden kendilerinden istenen evrak ve bilgi konusunda hassasiyet göstermeleri gerektiği kaydedildi. Müracaat sonunda başvurusu kabul edilip değerlendirmeyle belirlenen 3000 öğrenciye "Eylül ve Haziran" ayları da dahil olmak üzere 10 ay boyunca aylık 75 lira öğrenim yardımı yapılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Öğrenim Yardımı Başvuruları Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 11 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrenim Yardımı Başvuruları Sürüyor haberi güncellenecektir.

  DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:34
  • Guneş
   07:10
  • Öğle
   12:59
  • İkindi
   16:04
  • Akşam
   18:28
  • Yatsı
   19:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı