ELAZIĞ HABERLERİ

Öğrencilerin Tasarladıkları İnsansız Hava Aracı Projesi 2’nci Oldu

IHA
10.09.2015 - 18:17Son Güncelleme : 10.09.2015 - 18:18

BOEİNG VE İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ(İTÜ), TÜRKİYE'NİN YEDİ FARKLI BÖLGESİNDEN GELEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN TASARLADIĞI EN BAŞARILI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARINI ÖDÜLLENDİRDİ. YARIŞMA KAPSAMINDA FIRAT ÜNİVERSİTESİ (FÜ) ÖĞRENCİLERİNİN TASARLADIKLARI İNSANSIZ HAVA ARACI PROJESİ İLE 2’NCİ OLDU.

IHA

Boeing ve İstanbul Teknik Üniversitesi(İTÜ), Türkiye’nin yedi farklı bölgesinden gelen üniversite öğrencilerinin tasarladığı en başarılı insansız hava araçlarını ödüllendirdi. Yarışma kapsamında Fırat Üniversitesi (FÜ) öğrencilerinin tasarladıkları insansız hava aracı projesi ile 2’nci oldu.
Boeing tarafından finanse edilen “İnsansız Hava Aracı Tasarım Eğitimi ve Yarışması” projesi kapsamında İTÜ ve Boeing, Türkiye’nin yedi farklı bölgesindeki yedi ayrı üniversiteden öğrencileri davet etti. 32 öğrenci, İTÜ’nün uçak tasarımı, aerodinamik ve uçuş kontrolü alanlarında uzman profesörlerinden, asistanlarından ve teknik personelinden yedi günlük teknik ve uygulamalı eğitim aldı. Eğitimin sonunda öğrenciler sekiz ayrı takım halinde, kendi mini uçaklarını tasarladılar ve masrafları proje tarafından karşılanan üretim malzemeleri ile elektronik malzemeler kullanarak bu uçakların üretimini gerçekleştirdiler. Öğrenciler tarafından tasarlanan ve üretilen insansız hava araçları, projenin son gününde düzenlenen gösteri uçuşunda sergilendi. Yarışmada, Akdeniz Üniversitesi’nin katılan takımın tasarladığı insansız hava aracı birinci olurken, Fırat Üniversitesi ikinci, Ege Üniversitesi ise üçüncülük ödülünü aldı.
Öğrencilerin başarılarının devamını dileyen Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, böyle aktivitelerin üniversite öğrencilerinin mesleki gelecekleri yanında, Fırat Üniversitesinin potansiyelinin tanıtımı açısından da oldukça önemli olduğunu belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Öğrencilerin Tasarladıkları İnsansız Hava Aracı Projesi 2’nci Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 18 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilerin Tasarladıkları İnsansız Hava Aracı Projesi 2’nci Oldu haberi güncellenecektir.

ELAZIĞ İLÇELERİ
  ELAZIĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:26
  • Guneş
   06:04
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   15:52
  • Akşam
   18:28
  • Yatsı
   19:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı