« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Öğrencilerin salon isyanı

TOFAŞ Basketbol Okulları Ankara Dikmen Şubesi, “eşine az rastlanır” bir protestoya sahne oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yaklaşık 400 öğrencisi olan TOFAŞ Dikmen Şubesi'nin, Dikmen Nevzat Ayaz Kız Meslek Lisesi yönetimi tarafından, 10 yıldan beri çalışmalarını sürdürdüğü spor salonunu kullanmasının bir neden gösterilmeksizin engellendiği iddia edildi.

Bu durumu protesto eden yaklaşık 50 öğrenci ve öğrenci velileri, bugün spor salonunun önünde toplandı ve “Spor Yapma Hakkımız Engellenemez” ve “Spor Bizim Geleceğimizdir” yazılı pankartlarla okul yönetimine tepkilerini gösterdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan TOFAŞ Basketbol Okulları Ankara Sorumlusu Sencer Baytimur, okul yönetiminin aldığı bu kararla çocukların spor yapma haklarını ellerinden aldığını savundu.

“Okulun kadın müdürü Ayhan Kıran ile okul aile birliği üyesi Müjgan Yediçam Atak, spora hizmet eden bir kulübe darbe vuruyorlar” diyen Baytimur, şunları söyledi:
“Biz bu salonda çocuklarımız ve toplum için yararlı bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Çocuklarımıza basketbol öğretmenin yanında, onları kötü alışkanlıklardan koruyarak, sporcu kişiliğine sahip bireyler olarak yetişmelerine yardımcı oluyoruz. Bu spor salonunu kullanan çocuklar, sporcular, antrenörler ve veliler adına salonumuzu geri istiyoruz. Yetkilileri, bu keyfi kararlarını yeniden gözden geçirmeye çağırıyoruz.”

Bu arada, protesto esnasında okul yönetimi adına bir yetkilinin olmaması dikkati çekti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler