Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Öğrencilerin rekor denemesi

  AA
  10 Haziran 2013 - 11:09Son Güncelleme : 10 Haziran 2013 - 11:09

  Mental aritmetik konusunda eğitim alan yaklaşık 500 öğrenci, 350 soruyu 20 dakikada ve aynı anda yanıtlayarak bir ilke imza attı.

  Van’da düzenlenen yarışmaya, mental aritmetik konusunda eğitim alan 20 ilden yaklaşık 500 öğrenci katıldı. Yarışma Menar-Mental Eğitim Merkezi tarafından Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi salonunda yapıldı. Kitapçıklardaki 350 soruyu aynı anda yanıtlamaya başlayan öğrenciler, soruları mental aritmetik tekniği ile 20 dakikada çözdü. Yarışmacıların, soruları ellerini kullanarak çözmesi salonda renkli görüntüler oluştururken, aileler de çocuklarını görüntüleyebilmek için adeta birbirleriyle yarıştı.
  Mental Aritmetik İl Temsilcisi Casim Laçin, bunun, Vanlı öğrencilerin ilk rekoru olmadığını, 2012 yılında İstanbul’da düzenlenen yarışmada da öğrencilerinin Guinness Rekorlar Kitabı’na isimlerini yazdırdığını söyledi.
  Bu yarışmada da yaklaşık 500 öğrencinin bir araya gelmesiyle bir ilke imza attıklarını belirten Laçin, "Öğrencilerin aynı anda ve 20 dakikada mental abaküs yapmasıyla yeni bir dünya rekoru kırdık. Bu kadar öğrencinin bir araya geldiği organizasyonlar çok nadirdir. Bu etkinliğimizi farklı kılan da 20 ilden öğrencilerin bir araya gelip böyle bir rekora imza atmasıdır" dedi.
  Çözüm süreci kapsamında yaşanan olumlu gelişmelerin eğitim alanında da etkisini gösterdiğini anlatan Laçin, ailelerin herhangi bir tereddüt yaşamadan çocuklarıyla Van'a gelmesinin çözüm sürecinin olumlu yansıması olduğunu dile getirdi.
  Etkinlik, tüm öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı