ADANA HABERLERİ

Öğrencilerin oyun alanları hükümlülerden

AA / İbrahim Erikan
28.02.2016 - 11:26Son Güncelleme :

- Adana'da, haklarında kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılmasına karar verilen hükümlüler, kentteki bazı ilk ve ortaokullarda, öğrenciler için çeşitli oyun alanlarının saha çizimini yaptı

Öğrencilerin oyun alanları hükümlülerden
AA / İbrahim Erikan

ADANA (AA) - Adana'da, haklarında kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılmasına karar verilen hükümlüler, kentteki bazı ilk ve ortaokullarda, "sek sek", "yağ satarım bal satarım" ve "köşe kapmaca" gibi oyun alanlarının saha çizimini yaptı.

Adana Adliyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, cezalarının son bir yılı denetimli serbestlik tedbirine çevrilen yedi hükümlü, "dezavantajlı" diye nitelendirilen bölgelerdeki ilk ve ortaokullarda, Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği "Oyun ve Fiziki Etkinlikler Dersi Öğretim Programı" çerçevesinde öğrencilerle buluştu.

Hükümlüler, okulların bahçesine "sek sek", "yağ satarım bal satarım", "köşe kapmaca", "yakan top", "üç taş", "tombik", "labirent" ve "mendil kapmaca" gibi oyun alanlarının saha çizimini gerçekleştirdi.

Öğrenciler, okul bahçesinde geçirdiği boş vakitlerinde geleneksel oyunları oynayarak eğlenceli dakikalar yaşama imkanı buldu.

Okullardan gelecek talep doğrultusunda Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile irtibata geçilerek hükümlülerin topluma kazandırılmaları sürecini hızlandırmak amacıyla oyun saha çizimi çalışmalarına devam edebileceği bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Öğrencilerin oyun alanları hükümlülerden hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 11 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilerin oyun alanları hükümlülerden haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı