Ege Haberleri

EGE

  Öğrencilerin derdi rapor

  Nesrin COŞKUN / İZMİR, (DHA)
  14.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ÜNİVERSİTE adaylarının stresi bitmek bilmiyor. YGS’nin akıbetini beklerken, 18 Haziran’da matematikle başlayacak LYS’ye hazırlanmaya çalışan lise son sınıf öğrencileri, okula gitmemek ve son yazılılarla sözlü sınavlardan kurtulma düşüncesiyle çareler arıyor.

  Adaylar bu çözümlerden en geçerli olan “heyet raporu” alabilmek için hastane polikliniklerinde saatlerce bekliyor, hekimlerin kendilerine yardım etmesini istiyor.
  Ancak pekçok hastanede ‘başhekim talimatı’ ile öğrencilere heyet raporu verilmesi yasaklandı, bu konuda hekimler uyarıldı. Bazı hastanelerde ise hekimler, gençlerin dumuna acıyor, onları en azından psikolojik olarak rahatlatabilmek için isteklerini geri çevirmiyor. Ancak bazı hastanelerin rapor vermemesi, bu konuda esnek davrananlara başvuruları arttırdı.
  Facebook ters tepti
  Ancak, taleplerinin yoğunlaştığı şu günlerde bazı gençler rapor aldıkları hastanelerin hatta hekimlerin isimlerini internetteki sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta duyurdu. Öğrencilerin rapor alamayan adaylara ‘iyilik’ olsun diye adres göstermesi ters tepti. Facebook duyurusu şehir efsanesi gibi kulaktan kulağa yayıldı, gençlere acıyıp rapor veren hekimlerin kulağına kadar gitti. Ve sonunda hekimler, soruşturma açılması riski başgösterdiği gerekçesiyle rapor vermeyi durdudu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı