Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Öğrencileri için öldü

  Atilla ZİYA - Erdem ÖZCAN / GÖNEN (Balıkesir)
  15 Aralık 2001 - 02:16Son Güncelleme : 15 Aralık 2001 - 02:16

  ‘‘Çocukları öğretmensiz bırakamam‘‘ diyerek köydeki okula yürüyerek gitmeye çalışan Şener öğretmen yolda donarak yaşamını yitirdi.

  Balıkesir'in Gönen İlçesi'nden görev yaptığı Kocapınar Köyü'ne yürüyerek giderken donan ve cesedi tam 4 gün sonra bulunan öğretmen Şener Uğur dün gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenaze töreninde konuşan Gönen Kaymakamı Mehmet Demirezer, ‘‘Şener öğretmen, adına yakışır şekilde, öğretmen gibi şehit oldu’’ dedi. Hafta sonlarında Gönen'de berberlik yapan babasının evine gelen 25 yaşındaki Şener öğretmen, pazartesi sabahları da otostop yaparak görev yaptığı köye dönüyordu.

  Pazartesi sabahı yine aynı yolu izlemek istedi, ancak 6 kilometre uzaklıktaki Çoban Hamidiye Köyü'ne kadar köylerden süt toplayan bir minibüsle gidebildi. Şener Öğretmen, köy halkının, ‘‘Hocam bu havada gidemezsin. Misafirimiz ol, yarın yol açılırsa gidersin’’ deyişlerine, ‘‘Yarın ders var. Çocuklarımı öğretmensiz bırakamam’’ yanıtını verdi. Bu sırada kapanan yolu açmak için giden Köy Hizmetleri'ne ait bir greydere binmek istedi, ancak operatörü, yasak olduğu gerekçesiyle bunu reddetti. Şener öğretmen bunun üzerine yürüyerek köye gitmeye karar verdi. Ancak 6 kilometrelik yolun 5'inci kilometresini tamamladığında, gücü kalmadı ve olduğu yere yıkılıverdi.

  Tipide son nefesini verdi

  İnsanın iliklerini donduran ayazda ve tipi altında son nefesini verdi.

  Şener öğretmenin öldüğünden kimsenin haberi olmadı günlerce. Kocapınar Köyü halkı, öğretmenlerinin Gönen'de olduğunu, yol kardan kapalı olduğu için gelemediğini sandı önce. Sonra yol açılıp da öğretmenleri yine gelmeyince güvenlik güçleri ve köylüler Şener öğretmeni aramaya başladı. Ve perşembe günü Şener öğretmenin üzeri karla örtülü donmuş cesedi bulundu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı