Ege Haberleri

  Öğrencilere yazık

  Hürriyet Haber
  05.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gediz Sağlık Meslek Lisesi'ndeki 160 ğrenci, 1970 depreminden sonra yapılan ve 30 yılda harabeye dönen barakada öğrenim görmeye çalışıyor.

  KÜTAHYA'nın Gediz İlçesi'nde 1970 depreminden sonra Kurtuluş İlköğretim Okulu olarak kurulan barakada Ticaret Lisesi de bir süre eğitim verdi. Ticaret Lisesi daha sonra kendi binasına taşındı.

  Yeni bina umutsuz

  BARAKA, 1990’da açılan Sağlık Meslek Lisesi'ne verildi. Ebe, hemşire ve teknik eleman yetiştiren okula yeni bina girişimleri sonuç vermedi. Yağmurda çatısı akan, yer yer çürüyüp her yanından soğuk giren binada eğitim ıstırap oldu.

  Sobalı ısıtma zor

  SOBAYLA ısıtılmasına çalışılan ancak başarılamayan binada öğrenim gören 160 gençle velileri isyan etti. Yöneticilerle öğretmenlerin de bu koşullarda sağlıklı eğitim vermesinin imkansız olduğu vurgulandı.

  Sadece arsası var

  OKUL için Gediz Devlet Hastanesi bahçesinde 9 bin metrekare arsa tahsis edildiğini ancak sadece hafriyat yapıldığını hatırlatan Gedizliler, ‘‘Bu çağda, bu koşullarda eğitim olmaz’’ dedi. Sağlık Grup Başkanı Dr. Besim Keleş de, okulun 2001 bütçesine aldırılması için çalışıldığını söyledi.

  SAĞLIK GRUP BAŞKANI

  ENKAZDAN UTANIYORUZ

  GEDİZ Sağlık Grup Başkanı Dr. Besim Keleş, Sağlık Bakanlığı'na bağlı Sağlık Meslek Lisesi'nin kendi binasına kavuşması için başlatılan girişimlerin sonuca ulaşmadığını söyledi. Dr. Keleş, ‘‘Okulun 2001 bütçesine aldırılması için çalışıldığını biliyorum. Bunun için bütün yetkilileri göreve çağırıyorum. Hastane bahçesinde yapılacak okul, öğrencilere teorik ve pratik eğitimini kolaylaştıracak. Ancak bugüne kadar proje hayata geçirilemedi. Milenyumda, enkaz yığınına benzer bir barakada sağlık eğitimi verilmesi bizi utandırıyor’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı