MERSİN HABERLERİ

Öğrencilere trafik eğitimi

DHA
29.03.2017 - 16:55Son Güncelleme :
DHA

MERSİN'de Milli Eğitim Bakanlığı ve Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu arasında imzalanan protokol ile okullarda trafik eğitimi başladı.
Yenişehir İlkokulu’nda düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz, Sürücü Eğitimcileri İl Temsilcisi Ümit İzgi, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Müdür Koca yaptığı konuşmada trafik eğitiminin erken yaşta verilmesinin önemine dikkat çekerek "Çocuklarımızın kişisel, sosyal, duygusal, zihinsel gelişmenin ve kişiliğin şekillenmeye başladığı okul öncesi dönemde ve ilkokulda verilen trafik eğitimi hayati önem taşımaktadır" dedi.
Sürücü Eğitimcileri İl Temsilcisi İzgi de Milli Eğitim Bakanlığı ile aralarında yapılan protokol gereği konu ile ilgili kurum idarecilerinin eğitimden geçirildiğini söyledi. İzgi, eğitimlerin 29 Mart'tan itibaren ülke genelinde uygulanacağını kaydetti.

MERSİN,(DHA)
FOTOĞRAF
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Öğrencilere trafik eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 16 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilere trafik eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı