ANTALYA HABERLERİ

Öğrencilere sosyal güvenlik semineri

DHA
31.03.2017 - 11:55Son Güncelleme :
Öğrencilere sosyal güvenlik semineri
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi Kumluca Meslek Yüksekokulu tarafından 'Sosyal Güvenliğin Öğrencilere Yansıması' konulu seminer düzenlendi. Seminere, Kumluca Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Meltem Dilekcan konuşmacı olarak katıldı.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerde Meltem Dilekcan sosyal güvenlik ile ilgili 1 Nisan 2017 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek yenilikler hakkında bilgi verdi. Öğrencilik durumu devam eden her vatandaşın tüm sağlık harcamalarının 25 yaşına kadar devlet güvencesi altında olduğunu söyleyen Dilekcan, 25 yaşından sonra öğrencilik durumu devam etse bile kişinin mutlaka gelir testi neticesinde belirlenen bir prim ödemesinin zorunlu olduğunu, kayıt dışı çalışmanın hem kişiye hem işverene hem de devlete pek çok olumsuzluklar getirdiğini belirtti. Dilekcan, her çalışanın hayali olan emekliliğin 2008 sonrası sigortalıların 9 bin gün prim ödemesi ve kadınlarda 58, erkeklerde 60 yaşını doldurmuş olma şartının gerekliliğini de sözlerine ekledi.

Seminer sonrasında Dilekcan'a aktardığı önemli bilgiler için teşekkür edilerek Kumluca Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. İbrahim Uğur Acar tarafından günün anısına teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Öğrencilere sosyal güvenlik semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 11 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilere sosyal güvenlik semineri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı