KIRKLARELİ HABERLERİ

Öğrencilere  sağlıklı beslenme eğitimi

DHA
03.04.2018 - 12:49Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKLARELİ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından öğrencilere sağlıklı beslenme ve gıda güverliği eğitimi verildi.

Kırklareli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, eğitim-yayım faaliyetleri kapsamında okullarda öğrencilerin güvenilir gıda tüketmelerini teşvik etmek amacıyla Gıda ve Yem Şubesi'nden veterinerler hekimler Gizem Karadağ ile Şener Karabulut tarafından eğitim verildi. Eğitimde öğrencilere, güvenilir gıdanın tanımı, sağlıklı ve güvenilir gıdanın temini, ambalaj ve etiket bilgilerinin önemi, kişisel hijyen, gıdaların muhafaza yöntemleri, mikroorganizmalarla mücadele yöntemleri, gıda kaynaklı tehlikeler, sağlıklı beslenme ve ALO Gıda 174 hattı gibi konular da eğitim verildi. Hamdi Helvacıoğlu İlkokulu'nda Okulu'nda gerçekleştirilen ve ilginin oldukça yüksek olduğu eğitimde öğrenciler tarafından merak edilen sorular da cevaplandırıldı. Eğitimin sonunda öğrencilere müdürlükçe hazırlanan Tarım-Çocuk dergisi dağıtıldı. Toplumun her kesiminin bilinçlendirilmesi amacıyla bu ve buna benzer eğitimlerin önümüzdeki tarihlerde  devam edeceği vurgulandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Öğrencilere  sağlıklı beslenme eğitimi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı