Gündem Haberleri

  Öğrencilere polis müdahalesi

  DHA
  27.01.2011 - 12:05 | Son Güncelleme:

  Polis, Yıldız Teknik Üniversitesinden çıkıp, Dolmabahçe'ye yürümek isteyen öğrencilere müdahale etti. Sert müdahale sırasında öğrenciler, polisin biber gazı ve tazyikli su müdahalesinden korunmak için deniz gözlükleri taktı.

  EMNİYET'TEN AÇIKLAMA

  OLAYLARDAN FOTOĞRAFLAR / FOTO GALERİ

  Yıldız Teknik Üniversitesi"nden çıkan ve Başbakanın çalışma ofisinin bulunduğu Dolmabahçe'ye yürümek isteyen ve sayıları 70 i bulan gösterici öğrenci grubuna polis müdahale etti.

  Biber gazının da kullanıldığı müdahale sonrasında bazı protestocuların gözaltına alındığı görüldü. Bu sırada caddeden geçen ve gösteriyle ilgisi olmayan kişiler polisin tavrını sert bulduğunu söyledi. Bu kişilerin düşüncelerini polise seslenerek bildirdikleri görüldü.

  Öğrenci grupları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Erzurum'da öğrenci temsilcileriyle biraraya gelmesini protesto edeceklerini bildirmişlerdi. Bu arada Dolmabahçe'ye yürümek isteyen öğrenci grubunun Barbaros bulvarı Dolmabahçe istikametini trafiğe kapatarak yürüyüşe geçtikleri, onlara engel olmak isteyen polisle göstericiler arasında önce arbede yaşandığı, "öğrenci kollektifleri' ne üye göstericilerin ellerindek flama sopalarını kullandıkları, polisin de biber gazıyla karşılık verdiği görüldü. Öğrenciler ara sokaklara dağıldı. Gerginlik sona erdi... 

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı