MERSİN HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Öğrencilere malzeme desteği

DHA
06.04.2018 - 14:54Son Güncelleme :
DHA

MERSİN, (DHA) - MERSİN Büyükşehir Belediyesi, '4 Okul 4 Branş Projesi' kapsamında öğrencilere mayo, havlu, terlik, bone ve kırtasiye setlerinin yer aldığı malzemeler dağıttı.
Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen malzeme dağıtım töreninde, Bu yıl 4'üncüsü düzenlenen proje ile dezavantajlı bölgelerden seçilen pilot okullardaki öğrencilerin Bocce, Atletizm, Yüzme ve Okçuluk branşlarına yönlendirilmesi, hedefe odaklanma, centilmence rekabet edebilmeleri, el ayak koordinasyonlarının geliştirmesi, fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmakla beraber uyuşturucu ve uyarıcı maddelerden uzak kalmalarının sağlanarak sağlıklı birer birey olmalarına katkıda bulunmak amaçlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Mersin Deniz Ticaret Odası ve Mersin Kent Konseyi ile birlikte ortaklaşa olarak yürütülen proje kapsamında, Kanuni Yeşilçimen Ortaokulu, Selçuklar Ortaokulu, Abdullah Günaydın İlkokulu ve Batıkent İlkokulu'ndan toplam 121 öğrenciye yardımda bulunuldu.
Törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, "Bu yaşta sporla tanışmanız, yeteneklerinizin ve kabiliyetlerinizin genç yaşta keşfedilmesi elbette önemli. Kabiliyetinizin gerek resimde, gerek sporda, gerek görsel sanatlarda, gerek tiyatroda olsun, ileri yaşlarda keşfedildiğinde kaybedilen zamanın ve kaybedilen yeteneklerin hesabını yapamayız.  Bu yüzden bu proje çok önemli ve paydaş olmaktan dolayı da çok mutluyum" dedi.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel ise, spora erken yaşlarda başlanmasının çok önemli olduğundan bahsederek, "Sporun özellikle böyle erken yaşlarda başlamasını çok anlamlı buluyorum. Sizleri gördükten sonra geriye doğru bizim çocukluğumuza döndüğümde, bizler o yaşlarda tabiri caizse futbol dışında hiçbir branşla tanışmamıştık. Dolayısıyla bugün 121 öğrencimizin atletizm, okçuluk, bocce ve yüzme gibi spor dallarında bu ortak projede birleşmesi gerçekten çok anlamlı. Özellikle bireysel sporlara karşı sizlerin yetenekli olması, umuyorum ki gelecekte sizlerin arasından çok önemli sporcuların çıkacağını umut ediyorum. Bu projeyi geçtiğimiz yıllarda da yaptığımız için çok önemsiyoruz. Umuyorum ki bu sayıyı daha da artıracağız ve diğer branşlara da bunları önümüzdeki dönemlerde yaygınlaştıracağız" diye konuştu. Konuşmaların ardından malzemeler öğrencilere dağıtıldı.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Öğrencilere malzeme desteği haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı