ÇANAKKALE HABERLERİ

Öğrencilere kütüphanenin önemini anlattı

DHA
30.03.2016 - 18:47Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE'nin Gelibolu İlçesinde, Kütüphane Haftasıkapsamında düzenlenen konferansta konuşan Yazar İsmail Bilgin, "Tarihi bilmenin yolu kitap okumaktan geçmektedir" dedi.

Kütüphane Haftasının 52'nci yılı nedeniyle Gelibolu 100'ncü Yıl Ortaokulu tarafından Atatürk Kız Meslek Lisesi Çok Amaçlı Salonu'nda konferans düzenlendi. Konferansa, konuşmacı olarak Gelibolulu yazar İsmail Bilgin katıldı. Konferans, İsmail Bilgin'in biyografisinin okumasıyla başladı. Ardından yazar İsmail Bilgin, Kütüphane Haftası'nın önemi ve tarihini anlatan bir konuşma yaptı.

Yazar Bilgin, konuşmasında, "Tarihi bilmenin yolu kitap okumaktan geçmektedir. Çanakkale ruhunun ne olduğunu ve bu zaferin nasıl kazanıldığını anlamanın yolu ancak araştırıp, okumaktan geçmektedir. Kütüphanenin önemi, halkın kitap okuma alışkanlığı edinmesinin gerekliliği çeşitli etkinliklerle anlatmalıyız. Halk, kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirilmeli. Okullarda kütüphanenin yararlarından söz edilmeli. Kütüphanelerde uyulması gerekli kurallar öğretilmeli. Geçmişimizi bilmek ve unutmamak için, hep okumalı" dedi.

Yazar İsmail Bilgin, konferans öncesi ve sondraksında öğrenci ve öğretmenler için kitaplarını da imzaladı.

Konferansın sonunda ise, yazara İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yılmaz çiçek verirken, okul müdürü Fahri Aslan da üzerinde Piri Reis'in kabartması bulunan bir plaket verdi.

Doğan ZELOVA / GELİBOLU (Çanakkale), (DHA)

FOTOĞRAF 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Öğrencilere kütüphanenin önemini anlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 18 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilere kütüphanenin önemini anlattı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı