Eğitim Haberleri

  Öğrencilere kişisel hijyen eğitimi

  DHA
  30.09.2013 - 16:11 | Son Güncelleme:

  Öğrencilere tuvalet kağıdı kullanımı ve el hijyeni konusunda eğitim verildi. Eğitimin, Zonguldak ve Bartın'da toplam 303 okulda, 44 bin öğrenciye verileceği belirtildi.

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2002'de başlattığı, 'Kişisel Hijyen Eğitimi Projesi' kapsamında şimdiye kadar 62 ilde, 8 bin 229 okulda gerçekleştirilen eğitim, Zonguldak'ta Köksal Toptan İlkokulu'nda başladı. Vali Yardımcısı Ekrem Aylanç, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek'in de katıldığı etkinlikte önce 22 ana sınıfı öğrencisine sinevizyon gösterimi eşliğinde, tuvalet kağıdı kullanımı ve el hijyeni anlatıldı. Ardından da okuldaki diğer öğrencilere sınıflarda aynı eğitim verildi.

  11 yılda 6 milyon öğrenciye ulaşıldı

  Bakanlık ile imzalanan protokol kapsamında ülke genelindeki okullarda eğitimlerini sürdüren firmanın sorumlusu Seda Türkoğlu, 11 yılda 6 milyonu aşkın öğrenciye ulaştıklarını söyledi. Bu yıl Zonguldak ve Bartın'da toplam 303 okulda 44 bin öğrenciye aynı eğitimi vermeyi planladıklarını belirten Türkoğlu, şöyle konuştu:
  "Öğrencilere doğru kişisel hijyen alışkanlıklarını kazandırmaya çalışıyoruz. Tuvalet kağıdı kullanımını nasıl daha sağlıklı yapabilirler bunu öğretmeyi amaçlıyoruz. Hastalıklardan korunmak için tuvalet kağıdı kullanımının önemini de vurguluyoruz."
  Vali Yardımcısı Ekrem Aylanç da, yetişkin olduklarında sağlam bir hayat sürdürebilmeleri için çocuklara verilen kişisel hijyen eğitiminin önemli olduğunu belirtti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı