OSMANİYE HABERLERİ KADİRLİ HABERLERİ

Öğrencilere, iş arama becerilerinin geliştirilmesi semineri

DHA
11.04.2018 - 12:26Son Güncelleme :
DHA

KADİRLİ (Osmaniye), (DHA) - OSMANİYE'nin Kadirli İlçesinde, 160 öğrenciye iş arama becerilerinin geliştirilmesi semineri verildi.
Kadirli İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından, öğrencilere çalışma hayatına adapte olmalarını kolaylaştıracak, meslek arama becerilerini artıracak, nitelikli meslek sahibi olmak ve çalışma hayatına girişimciliği anlatmak amacı ile seminerler düzenleniyor. Kadirli İŞKUR Hizmet Merkezi Müdür Vekili Ahmet Direk yönetiminde, İş ve Meslek Danışmanı Yaşar Yiğitoğlu'nun sunumu ve anlatımı ile gerçekleştirilen seminerde mesleklerin tanıtımı, çalışma hayatında olabilecek zorlukların, fırsatların, işçi-işveren ilişkilerinin, finansal yönetimin, yöneticiliğin ve benzerleri gibi çalışma hayatına dair birçok olgu ve değerin tanımlanmaları yapıldı. Söz konusu seminerin eğitim görmekte olan öğrenciler açısından çalışma hayatına hazırlanmalarında yol gösterici bir rehber olma niteliği taşıdığı ve seminer sonrasında öğrencilerin bilgi sahibi olmakla birlikte olumlu farklı girişimci düşüncelere yelken açtıkları tespit edildi. Program sonunda konuşan Ahmet Direk şöyle dedi: "Gerçekleştirmiş olduğumuz İş Arama Becerilerini Geliştirme Seminerinin, gerek katılımdaki yoğunluk ve seminere olan ilgi ve alakadan dolayı çok memnunum. Sadece katılımın sayısal olarak fazla olması değil, seminer esnasında da öğrenciler tarafından yapılan düşünsel katılımlarda İŞKUR olarak bizleri fazlasıyla memnun etti. Buda gösteriyor ki bu ve buna benzer yaptığımız eğitimlerin, seminerlerin, toplantı vb. etkinliklerin amacına uygun olduğu ve hedef kitleye temas ettiğimizin ve olumlu sonuçlar aldığımızın ispatıdır. Programda emeği geçen Kadirli İŞKUR hizmet Merkezi çalışanlarına ve siz değerli katılımcılara teşekkür ediyorum. Faaliyetlerimizin sadece ufak bir kısmını oluşturan bu ve buna benzer etkinliklerimiz artarak devam edecektir."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kadirli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kadirli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Öğrencilere, iş arama becerilerinin geliştirilmesi semineri haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı