ARDAHAN HABERLERİ

Öğrencilere Hayvan Sevgisi Aşılandı

IHA
06.10.2015 - 15:39Son Güncelleme :

ÖĞRENCİLERE HAYVAN SEVGİSİ AŞILANDI

IHA

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü dolayısıyla Ardahan Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü tarafından bir etkinlik düzenlendi.
Çocuklara hayvan sevgisi aşılamak amacıyla Halitpaşa İlkokulu salonunda organize edilen etkinlikte öğrencilere hayvan sevgisi anlatıldı.
Ardahan Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe Orman ve Su İşleri İl Müdürü Temel Şimşek, Okul müdürü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
İl Müdürü Temel Şimşek, Hayvanların insan yaşamında büyük önemi olduğunu söyleyerek,’’Her canlının doğadaki dengenin korunmasında bir rolü vardır. Soyları bilinçsizce tüketilen canlılardan sonra, doğada büyük sorunlar yaşanmaya başlamıştır. Artık günümüzde nesilleri tükenmekte olan hayvanları korumak için büyük gayretler gösterilmektedir.’’ dedi.
Hayvanlara işkence yapmanın bir suç olduğunu söyleyen Şimşek, ’’Hayvanlara işkence yapmak bir insanlık suçudur. Bilim adamları hayvanlara acımayanların, insanlara acımayacağını söylüyor. Zor durumda kalmış hayvanlara mutlaka yardım etmeliyiz. Kuşların, karıncaların yuvalarını bozup yumurtalarını almak çok kötü bir davranıştır. Hayvanları korkutup ürkütmek, sapanla kuş vurmak, şakadan da olsa, istemedikleri gibi davranmak da kötü davranışlardandır.’’ diye konuştu.
Şimşek, ’’Hayvanları koruma günü’nün amacının hayvanlara karşı sevgi ve acıma duyguları uyandırmak, onları korumak ve haklarına saygı duyulmasını sağlamaktır. Hayvan sevgisi, insandaki yardımlaşma, iyiliksever ve sevgi gibi duyguları geliştirir. Bizde bu duygu ve düşüncelerle hayvanları sevmeli ve korumalıyız.’’ Şeklinde konuştu.
Program, ilkokul öğrencilerine mama kabı dağıtımı ile son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ardahan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ardahan ilinden Öğrencilere Hayvan Sevgisi Aşılandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 15 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilere Hayvan Sevgisi Aşılandı haberi güncellenecektir.

ARDAHAN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:29
 • Guneş
  07:18
 • Öğle
  12:14
 • İkindi
  14:34
 • Akşam
  16:49
 • Yatsı
  18:26
Sayfa Başı