MERSİN HABERLERİ

Öğrencilere hayvan hakları semineri

DHA
26.04.2017 - 16:52Son Güncelleme :
DHA

MERSİN’in Erdemli İlçesi'nde lise öğrencilerine 'Onlar da Can Birlikte Yaşam' konulu hayvan hakları semineri verildi.
Hayvan hakları savunucusu Semih İğdigül, Erdemli İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'ndaki seminere konuşmacı olarak katıldı. Konuşmasında sokak hayvanlarının da insanlar gibi ihtiyaçları olduğunu belirten İğdigül, şöyle devam etti:
"Onlar da sevgi ve şefkatle toplum içerisinde yaşama hakkına herkes gibi sahiptirler. Onların dilleri olmadığı halde bakışları ile her şeyi anlatabilen, duyabilen ve hissedebilen yaratıklardır. Unutmayalım ki onlarda birer candır. İnsanların vicdanları ve merhameti ile sokak hayvanlarına bir tas yemek, bir kap su vermesi dahi onlar için büyük bir kazanımdır. Hayvanlara karşı şiddete başvurmayalım. Onlar hiçbir zaman insanlara zarar vermezler. Yeter ki insanlar onlara zarar vermesin."

Mehmet DOĞANER / ERDEMLİ(Mersin), (DHA)
MD(AŞ/EŞ)(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Öğrencilere hayvan hakları semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 16 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilere hayvan hakları semineri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı