ANTALYA HABERLERİ

Öğrencilere güvenlik konferansı

DHA
27.03.2017 - 15:42Son Güncelleme :
DHA

 

Erol AKKIR/ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) Özel Güvenlik ve Koruma Programı öğrencilerine, saha, bina ve tesis güvenliğinin sağlanmasına yönelik konferans verildi.

Sosyal Bilimler MYO Yesevi Konferans Salonu'nda Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü'nde görevli Komiser Yardımcısı Veysel Canlıer tarafından 'saha, bina ve tesis güvenliği'nin sağlanmasına yönelik konferans verdi. Sunumunun ardından soruları yanıtlayan Komiser Yardımcısı Canlıer, öğrencilerin yoğun sorularıyla karşılaşınca mutlu olduğunu belirterek, "Öğrencilerin eğitimini aldıkları mesleklerine olan ilgileri beni mutlu etti" dedi.

60 ÖĞRENCİYE KONTENJAN

Özel Güvenlik ve Koruma Programı öğretim görevlisi Ramazan Özdoğan, programın ilk defa bu yıl öğrenci aldığını, özel şartlar olmasına rağmen 60 kişilik kontenjanın büyük çoğunluğunun dolduğunu söyledi. Özdoğan, "Bölümümüzde iletişim, hukuk, beden eğitimi, yakın savunma ve güvenlik sistemleri dersleri ağırlıklı olarak okutuluyor. Her geçen yıl talebin artacağı gerçeğiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz, doğru iletişim kurmasını bilen, olaylara zamanında müdahale eden, okulu bitirirken fiziksel ve ruhen sağlıklı bireyler yetiştirmek" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Öğrencilere güvenlik konferansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 15 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilere güvenlik konferansı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı