Eğitim Haberleri

  Öğrencilere çevre bilinci kazandırılacak

  DHA
  19.04.2016 - 13:49 | Son Güncelleme:

  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, (BEÜ) ortaokul öğrencilerine çevre bilincinin kazandırılması amacıyla projeler başlatıyor.

  BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi, 9-13 Mayıs tarihlerinde şehir merkezi ve köydeki ortaokullarda, ’Doğanın Sahnesi’, ’Kim Çevre Kirliliğini ve Geri Dönüşümü Öğrenmek İster?’ ve ’Yarının Doğasını Bugünden Oluşturalım’ projeleri gerçekleştirecek. Afiş, pankart ve broşürlerle desteklenecek eğitimler aracılığıyla öğrencilerde çevre bilinci konusunda farkındalık yaratılması ve öğrencilere çevre bilinci kazandırılarak çevreye saygılı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunulması hedefleniyor.

  BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, çevre bilincinin geliştirilmesine yönelik hazırlanan projelerle ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi:

  "BEÜ 2014 ve 2015 yıllarında IU Greenmetric Dünya Çevreci Üniversiteler Sıralamasında Türkiye’nin en çevreci üniversitesi seçildi. Çevreye duyarlı uygulamalarımız ve yeşil kampüsler oluşturma yolunda attığımız önemli adımlar bize bu önemli başarıyı getirdi. BEÜ olarak hedefimiz çevre bilincinin sadece kampüslerimizle sınırlı kalması değil bütün bölgeye yayılması. Böylelikle çevrecilik kültürü oluşturularak çevreye saygılı nesiller yetiştirilmesini sağlayarak bölgemizin geleceğini garanti altına alacağız."

   

   

   

   

   

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı