İSTANBUL HABERLERİ

Öğrencilere çevre bilinci eğitimi verildi

DHA
31.03.2016 - 16:02Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL(DHA) KAĞITHANE Belediyesi tarafından öğrenciler arasında çevre bilincini oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen Çevre Eğitimi Seminerleri,düzenlenen konferansla devam etti.
Kağıthane Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü’nde görevli personeller, öğrencilere çevre bilinci ve geri dönüşümünün önemini anlatan bir film izletti. Seminerde öğrencilere, geri dönüşüm malzemelerinden yapılan malzemeler,doğaya atılan bir atığın ne kadar sürede kaybolduğu, hayvansever olmanın önemi gibi önemli bilgiler verildi. Seminere katılan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, belediye olarak çevre temizliğine önem verdiklerini belirterek, bu bilincin çocuklara da aşılanması gerektiğini söyledi.
Daha yaşanılabilir bir dünya için çevreye gereken değerin gösterilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Kılıç, “Biz, nesillerimize güzel ve temiz bir çevre bırakmalıyız. Belediye olarak bunun gayreti içerisindeyiz. Herkes çevre konusunda çok hassas olmalı. Sizlerin de bu konuya hassasiyetle yaklaştığınızı düşünüyorum” dedi.
Kolejde eğitim gören öğrencilerin geri dönüşüm malzemelerinden yaptığı çalışmaları da inceleyen Başkan Kılıç, görevli öğretmenlerle de hatıra fotoğrafı çektirdi.
(FOTOĞRAF)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Öğrencilere çevre bilinci eğitimi verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 16 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilere çevre bilinci eğitimi verildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı