SİVAS HABERLERİ

Öğrencilere Ahilik Teşkilatı Anlatıldı

IHA
17.10.2015 - 17:41Son Güncelleme :

ÖZEL SİVAS FİNAL ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ESNAF TEŞKİLATINI ZİYARET EDEREK AHİLİK TEŞKİLATINI YAKINDAN TANIMA İMKANI BULDU.

IHA

Özel Sivas Final Anadolu Lisesi öğrencileri, esnaf teşkilatını ziyaret ederek, Ahilik teşkilatını yakından tanıma imkanı buldu.
Ahilik Kültür Haftası nedeniyle Özel Sivas Final Anadolu Lisesi öğretmenleri Burak Vural ve Hülya İmamoğlu nezaretindeki 20 öğrenci Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, Ahilik Teşkilatı ve çalışmaları hakkında Birlik Başkanı Beşir Köksal’dan bilgiler aldılar.
Öğrencilerle toplantı salonunda bir araya gelen Tesk Denetim Kurulu Başkanı ve Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Ahilik kültürünün çok önemli olduğunu belirterek, gelecek nesillere aktarılması için gençlere büyük görevler düştüğünü söyledi.
Ahiliğin birlik, beraberlik ve dayanışmayı sağlayan en önemli unsurlardan biri olduğunu dile getiren Köksal, “Ahilik, din, dil, ırk ve cinsiyet farkı gözetmeyen, herkese eşit muamele yapılan bir anlayışın simgesidir. Zengin, fakir ayrımı yapmaz. Çalışmak, üretmek alın teri ile kazanmak ahilikte bir ahlak kuralıdır. Ahilik kültür ve felsefesi ile toplumsal yaşamın ortak paydası olan insanı esas almıştır. İnsanlar arasındaki ticari ve toplumsal ilişkilerde dürüstlük, güvenilirlik, iş ve meslek ahlakına saygı, hak ve hukuka riayet etme, saygılı, şefkatli, cömert ve güler yüzlü olma ilkeleri esas alınmış ve bu insanı değerler toplum tarafından bir yaşam tarzı olarak kabul edilmiştir. Mesleki dayanışma üzerine kurulu, güzel ahlaka dayalı, üretimi ihtiyaca göre sınırlayan, sanatı geliştirmeyi ve nefis terbiyesini benimseyen, sevgi, saygı ve yardımlaşmayı öne çıkaran Ahilik Kültürü bugün insanlığın ortak arayışını oluşturmaktadır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Öğrencilere Ahilik Teşkilatı Anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 17 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilere Ahilik Teşkilatı Anlatıldı haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:33
 • Guneş
  07:17
 • Öğle
  12:29
 • İkindi
  15:03
 • Akşam
  17:20
 • Yatsı
  18:52
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı