SAKARYA HABERLERİ

Öğrencilere Afet Bilinci Eğitimi Veriliyor

IHA
31.10.2015 - 15:17Son Güncelleme :

SAKARYA AFAD EĞİTMENLERİ TARAFINDAN OKULLARDA AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLMEYE BAŞLANDI

IHA

Sakarya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) eğitmenleri tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik afet bilinci eğitimleri başlandı.
Başbakanlık Afet ve Acil durum Yönetimi Başkanlığı’nın “Afete Hazır Türkiye” projesi kapsamında okullarda güvenli eğitim ortamının sağlanması amacıyla, Sakarya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü eğitmenleri tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik afet bilinci eğitimlerine başlandı. İlk eğitim Kocaali İlçesinde Hürriyet İkokulu ve Beşevler Ortaokulu öğrencileri eğitim verildi.
Afet bilinci eğitimleriyle öğrencilerin afet öncesi alması gereken tedbirleri, afet sırasında hangi doğru davranış modellerini uygulayacağı ve afet sonrasında ilk saatlerde neler yapması gerektiği hakkında gerekli bilgi ve uygulamalarla farkındalıkların sağlanması amaçlanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Öğrencilere Afet Bilinci Eğitimi Veriliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 15 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilere Afet Bilinci Eğitimi Veriliyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı