Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Öğrencilerden soru bankası

  DHA
  20 Ağustos 2014 - 12:21Son Güncelleme : 20 Ağustos 2014 - 12:27

  Bilgisayar ve yazılım mühendisliği öğrencilerinin hazırladığı online eğitim sitesinde, sınavlara hazırlananlar her an her yerde soru yanıtlayabilecek.

  İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Yazılım Mühendisliği Bölümü’nden Aykut Güner, Uğur Çekçi ile Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri Başak Ünsal, Merve Çeşitli’nin hazırladığı soru bankası web sitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Aşkar’ın danışmanlığında geliştirildi. Çalışmada mobil cihazlar aracılığı ile öğretmenler sisteme kendi sorularını yükleyecek, öğrenciler de testlere her yerden ulaşabilecek.

  Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Başak Ünsal, öğretmenler ve öğrenciler için iki ayrı üyelik sistemi geliştirdiklerini söyledi. Ünsal, "Sistemde öğretmenler, akredite onaylarının verilmesinin ardından soru ve konu anlatımlarını yüklüyor. Öğrenciler de üye olarak sisteme giriş yaptıklarında kendilerini eksik gördükleri konular üzerinde çalışabilecek. Ayrıca kendilerini test çözümleriyle sınayabilecekler" dedi.

  Sorubankam.net internet sitesini öğrencilerin ders kaynaklarına ulaşmasını sağlamak amacıyla oluşturduklarını anlatan Ünsal, şöyle devam etti:
  "Gelişen teknoloji ve rekabet ortamında öğrencilerimizin var olan kaynaklara hemen ulaşmalarını istedik. Sorubankam.net, web, android ve win8 olmak üzere üç ayrı platformda çalışıyor. Sistemde öğrenciler, ses, video ya da resim entegreli testleri çözebilir ya da konu anlatımlarını yapabiliyor."

  Yazılım Mühendisliği Öğrencisi Aykut Güner de öğrencilik hayatının merkezine sınavların yerleştiğine değindi. Güner, öğrencilerin, TEOG’dan KPSS’ye kadar her türlü sınavla ilgili çözümü Sorubankam.net’te bulabileceğini söyledi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı