Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Öğrencilerden örnek maç

Yıldız Teknik Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversiteleri Erasmus Öğrencileri Toplulukları, Türkiye Tekerlekli Sandalye 1. Lig temsilcisi İstanbul Fatih Engelli Yıldızlar Spor Kulübü ile gösteri maçına çıktı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Exchangeabilty olarak adlandırılan ve ESN YTÜ ile ESN Bahçeşehir’in ortak girişimi sonrasında yapılan maçta engelli sporcuları anlamak için öğrenciler tekerlekli sandalyelerde maç yaptı.

Etkinlik hem engelli sporculara verilen önem hem de öğrencilerin duyarlılığı açısından büyük bir anlam ifade etti.

ESN YTÜ Exchangeability Koordinatörü Göksel Göçmez, maçla ilgili olarak şöyle konuştu:

“Engelli sporcularla yaptığımız bu maç sonrasında tekerlekli sandalye üzerinde maç yapmanın ne kadar zor olduğunu gördük ve engelli sporcuların yaşadıkları zorlukları birebir hissettik. Umarız bu etkinliğimiz duyarlılığı artırma adına bir örnek olur.”

ESN (Erasmus Student Network) 1989 yılında kurulan, merkezi Brüksel'de olup, Avrupa'nın 38 ülkesinde 500'den fazla üniversitede şubesi olan kar amacı gütmeyen bir öğrenci sivil toplum kuruluşu. 'Students helping students' (öğrenci öğrenciye yardım ediyor) mottosuyla kurulan bu topluluk, değişim programları aracılığıyla eğitimlerini yurtdışında sürdüren öğrencilere, gittikleri ülkede yaşayacakları sosyal, kültürel ve akademik zorluklar karşısında, gönüllü olarak yardımcı olmayı amaçlıyor.

ExchangeAbility, ESN'in çok sayıdaki projesinden biri olup, engelli bireylere karşı duyarlılığı artırmaya çalışmaktadır. Projenin temel amaçları daha fazla engelli öğrencinin değişim programlarına katılmalarını sağlamak  ve ESN'i herkes için erişilebilir bir topluluk haline getirmek. 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler