AKSARAY HABERLERİ

Öğrencilerden Mardin'deki asker ve polislere mektup

AA / Özkan Beyer
25.02.2016 - 12:27Son Güncelleme :

- Aksaray'da bir lisenin öğrencileri, Mardin'in Nusaybin ilçesinde terörle mücadele eden polis ve askerlere moral vermek amacıyla 400 mektup ile cevşen gönderdi- Okulun tarih öğretmeni Tekeli:-"Güneydoğuda görev alan kardeşlerimiz canlarını bizler için siper ediyorlar. Ama şunu unutmasınlar, buradaki kardeşleri de onları unutmuş değil. Dualarımız ve mektuplarımızla onların yanlarındayız"

AA / Özkan Beyer

AKSARAY (AA) - Aksaray'daki bir lisenin öğrencileri, Mardin'in Nusaybin ilçesinde terörle mücadele eden polis ve askerlere 400 cevşen ile mektup gönderdi.

Hazım Kulak Anadolu Lisesi öğrencileri, güneydoğuda terörle mücadele eden güvenlik güçlerine destek amacıyla, tarih öğretmeni Osman Tekeli öncülüğünde bir araya geldi.

Duygu ve düşüncelerini anlatan mektuplar yazan öğrenciler, bunları, kendi imkanlarıyla temin ettikleri cevşenlerle Nusaybin'de görev yapan güvenlik güçlerine yolladı.

Öğretmen Tekeli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kahraman polis ve askerlerin, vatan için mücadele verdiğini vurguladı.

Devletin, terörün yaşandığı bölgelerde görev alan asker ve polisler için her türlü imkanı sağladığını belirten Tekeli, kendilerinin de güvenlik güçlerine manevi destek amacıyla projeyi hayata geçirdiğini söyledi.

Tekeli, "400 mektup ve cevşen hazırladık. Bunları Mardin'deki özel harekat polislerimiz ve Mehmetçiklerimize gönderdik" dedi.

- "Yanlarında olduğumuzu göstermek istedik"

Öğrencilerin "bedenlerinin küçük ancak yüreklerinin kocaman olduğunu" anlatan Tekeli, şöyle devam etti:

"Güneydoğuda görev alan kardeşlerimiz canlarını bizler için siper ediyorlar. Kendi çocuklarını, başka çocuklar yetim kalmasın diye yetim bırakıyorlar. Ama şunu unutmasınlar, buradaki kardeşleri de onları unutmuş değil. Dualarımız ve mektuplarımızla onların yanlarındayız. Bizler de gerekirse polis ve askerimizle omuz omuza mücadele veririz. Peygamber efendimize Uhud Savaşı'nda cevşen duası bir zırh olarak indirildi. Biz de terör bölgelerinde görev alan asker ve polisimize cevşen hediye etmenin anlamlı olacağını düşündük. Ayrıca yazdığımız mektuplarla yanlarında olduğumuzu göstermek istedik. Mektupların içinde çok güzel, küçük hediyeler de var."

Okulun 12. sınıf öğrencisi Feyzanur Görgülü ise projeyi hayata geçirmekten mutluluk duyduklarını belirterek, "Mektuplar yazıp, cevşenler hazırladık. Polis ve askerimizin güvende olmasını istiyoruz. Şehit haberlerini gördükçe üzülüyoruz. Polisimize ve askerimize bu mektuplarla moral olabilirsek ne mutlu bize" diye konuştu.

Öğrencilerden Kürşat Berk ise güvenlik güçlerine manevi destek vermek istediklerini dile getirerek, "Mektuplarımızı okudukça daima yanlarında olduğumuzu bilecekler" ifadesini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aksaray haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aksaray ilinden Öğrencilerden Mardin'deki asker ve polislere mektup hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 12 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilerden Mardin'deki asker ve polislere mektup haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı