ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Öğrencilerden Kızılay’a kan bağışı

DHA
29.05.2018 - 12:12Son Güncelleme :
DHA

ADANA,(DHA)- ÇUKUROVA  Üniversitesi (ÇÜ) Abdi Sütçü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu yönetimi, Kızılay'ın 'Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır' sloganıyla gerçekleştirdiği kan bağışı kampanyasına destek oldu.
Yüksekokul içerisinde kurulan Kızılay Kan Merkezi standında öğrenci, akademisyen ve idari personel kan bağışında bulundu.  ÇÜ Abdi Sütçü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Neslihan Boyan, kanın her zaman herkesin ihtiyacı olduğuna vurgu yaparak, düzenli kan bağışı yapmanın önemine değindi.
Prof. Dr. Boyan, "Türk Kızılayı, Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamak için 'Ulusal Kan Temini Projesi'ni yürütüyor. Ülke genelinde 17 Bölge Kan Merkezi, 64 Kan Bağış Merkezi ve 150’den fazla mobil kan bağış aracı ile hizmet veriyor. Bizde öğrencilerimizle bu kampanyaya destek vererek kan bağışında bulunduk" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Öğrencilerden Kızılay’a kan bağışı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı