İZMİR HABERLERİ

Öğrencilerden Fransızca masal kitabı

DHA
29.03.2017 - 11:04Son Güncelleme :
DHA

ÖZEL Güzelbahçe Piri Reis Okulları 3. sınıf öğrencilerinin Fransızca yazdıkları masal resimli kitap olarak basıldı. Kitabın resimleri de Arkas Sanat Galerisi'nde İzmirlilerin beğenisine sunuldu.
Öğrencilerin bir yandan Fransızcalarını geliştirirken bir yandan da farklı resim tekniklerini uygulayabilmesi, resim sanatına ilişkin farkındalıklarının artması amacıyla öğretim yılı başından bu yana Fransızca görsel sanatlar dersinde sürdürdükleri 'Fransızca Masal Kitabı Projesi' sonuçlandı. Kendisi de 3. sınıf öğrencisi olan kahramanın, ailesiyle birlikte yaptığı Paris tatilini resimli bir şekilde anlatan hikaye, okul yönetimi tarafından kitap olarak bastırıldı. Öğrencilerin farklı resim tekniklerini kullanarak yaptıkları 25'in üzerindeki resim de Arkas Sanat Galerisi'nde sergilenmeye başlandı.
Frankofoni Haftası etkinliklerinin başlaması ve kitabın tanıtımı için düzenlenen törende konuşan Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları Müdürü Sabrina Ataseven, öğrencileri farklı kültürlerle tanıştırtırmayı amaçladıklarını söyledi. Ataseven, "Öğrencilerimizin özgür bir çalışma ortamında dünyadaki simgeleri algılaması ve bunu öğrendikleri Fransızca ile birleştirmelerini amaçladık. Çocukların hayal güçleri ortaya çok güzel bir eser çıkardı" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Öğrencilerden Fransızca masal kitabı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 11 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilerden Fransızca masal kitabı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı