AMASYA HABERLERİ

Öğrencilerden Başkan Özdemir’e Ziyaret

IHA
30 Eylül 2015 - 10:49Son Güncelleme : 30 Eylül 2015 - 10:50

BAŞKAN ÖZDEMİR, ZÜBEYDE HANIM ÜÇLER İLKOKULU'NDAN OKUL MÜDÜRÜ YAVUZ ÇİMEN, ÖĞRETMEN NEJLA AKKOYUN İLE ÖĞRENCİLER ÖMER ENES KILIÇ İLE MELİS ARI'YA KABUL ETTİ.

IHA

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “İnsanlar eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikimlerini değil, aynı zamanda milli, manevi ve evrensel değerlerini de gelecek nesillere aktarır. Bu yüzden, insan olmanın temel şartı eğitimdir” dedi.
İlköğretim Haftası dolayısıyla Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu Müdürü Yavuz Çimen, öğretmen Nejla Akkoyun ile öğrenciler Ömer Enes Kılıç ve Melis Arı’yı kabul eden Başkan Özdemir, “Çağdaş, yenilikçi, düşünen, sorgulayan, hızla gelişmekte olan, çağa ayak uydurabilen insanlar yetiştiren ve eğitim sistemini bu dinamiklere göre şekillendiren ülkeler, başarılı nesillerle bilim, teknoloji gibi her alanda söz sahibi olabilir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk eğitime verdiği önemi gerçekleştirdiği çağdaş inkılaplarla gösterdiği gibi, ’Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır’ cümlesiyle de vurgulamıştır. Bu anlamlı haftada, Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımız, okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine, öğretmenlerimiz eğitim ve öğretime hazır, sevgiye susamış körpecik fidanlara kavuşmanın mutluluk ve heyecanı içinde iken çok kıymetli anne babalar, çocuklarının okula başlamasının gurur ve coşkusunu yaşamaktadır. İnsanlar eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikimlerini değil, aynı zamanda milli, manevi ve evrensel değerlerini de gelecek nesillere aktarır. Bu yüzden, insan olmanın temel şartı eğitimdir” diye konuştu.
İyi bir insan, iyi bir vatandaş olmanın ve çevresine, insanlığa faydalı bireyler olarak hizmet etmenin ancak eğitim yolu ile mümkün olduğuna değinen Özdemir, “Evrensel değerlerin yanında milli değerlerine sahip çıkan, demokrasi ve insan haklarını içselleştiren, kendine güvenen, özgür düşünen, sorgulayan, bilgiyi üretebilen, cumhuriyetimizi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirmek ülkemizi güçlü kılacaktır. Bu süreçte kuşkusuz en büyük görev, öğretmenlerimize düşmektedir. Bu kutsal mesleğe gönül veren değerli öğretmenlerimizin fedakarca çalışacaklarına güvenim sonsuzdur” şeklinde konuştu.
Anne ve babalara seslenen Belediye Başkanı Özdemir, şunları söyledi; "Eğitim ailede başlar sözünün ruhuna uygun olarak çocuklarımıza iyi bir model olmalı, öğretmenlerimizle işbirliği içinde çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerine katkı sağlamalı, onların takipçisi olmalıyız. Çağın şartlarına uygun şekilde eğitim almış vatandaşlara sahip ülkeler, gelişmişlik düzeyi bakımından üst sıralarda yer alacaktır. Çocuklar bizim geleceğimiz, ülkemizin ihtiyacı olan eğitimli insan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirmek için tüm imkanlarımızı Amasyalı hemşehrilerimizin hizmetine sunma çabası içindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere, tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının ilimiz ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Öğrencilerden Başkan Özdemir’e Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 10 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilerden Başkan Özdemir’e Ziyaret haberi güncellenecektir.

  AMASYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   03:56
  • Guneş
   05:46
  • Öğle
   12:51
  • İkindi
   16:37
  • Akşam
   19:33
  • Yatsı
   21:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı