HAKKARİ HABERLERİ

Öğrencilerden Atama Talebi

IHA
27.02.2015 - 15:43Son Güncelleme :

HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜNDE OKUYAN ÖĞRENCİLER, ATAMALARDA ADALET İSTEDİ.

IHA

Hakkari Üniversitesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü’nde okuyan öğrenciler, atamalarda adalet istediklerini açıkladı.
Hakkari Üniversitesi’nde bir araya gelen öğrenciler adına bir açıklama yapan Fatih Onaylı, cumhuriyetin kuruluşundan bu yana düzenli bir sisteme oturtulamayan eğitim sisteminin son 13 yıl içerisinde bir çöküş içinde olduğunu öne sürdü. Nitelikli öğrencilerin mağduriyetini giderecek bir eğitim politikası yerine ranta dayalı, çağdışı bir eğitim politikası izlendiğini ileri süren Onaylı, askeri cunta döneminde mağdur olanların bugün elde ettikleri güç ile mağduriyetlerini başkalarını mağdur etmekle giderdiklerini iddia etti. Öğretmen atamalarında büyük haksızlıklar yapıldığına dikkat çeken Onaylı, 17 Nisan 2014’te YÖK’ün Eğitim Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü’ne öğrenci alımını durdurduğunu söyledi. 2014 yılı Eylül ayı öğretmen atamalarında YÖK’ün kapattığı din kültürü bölümü branşına öncelikli olarak ilahiyat fakültesi mezunlarının alındığını belirten Onaylı, “İlahiyatçıların öncelikli olarak yerleştiği bölüm imam-hatip meslek liseleriydi. Ne yazık ki eğitim fakültelerinde okuyan adayların büyük bir kısmı tek tercih edebileceği bu bölüme yerleşemedi. Şu an, Milli Eğitim Bakanlığı binlerce öğrenci dururken, verilen formasyon ile ilahiyat fakültesi mezunlarını alanımıza atamış ve bunun yanında formasyonları YÖK işbirliğiyle gerçekleştirilmiştir" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hakkari haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hakkari ilinden Öğrencilerden Atama Talebi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 15 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilerden Atama Talebi haberi güncellenecektir.

HAKKARİ NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:07
 • Guneş
  06:47
 • Öğle
  12:02
 • İkindi
  14:40
 • Akşam
  16:57
 • Yatsı
  18:26
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı