İZMİR HABERLERİ

Öğrencilerden ağaçlandırma kampanyası

DHA
27.03.2017 - 12:50Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Çiğli İlçesindeki Yıldız Tınas İzmiroğlu Anadolu Lisesi ile Çiğli Fen Lisesi öğrencileri "Yeni bir birey, yeni bir umut" başlıklı çalışmalarıyla daha yeşil bir ilçe oluşturmak için ağaçlandırma projesi hazırladı.
Projeye imza atan öğrenciler Elif Atıcıoğlu, Kemal Akgül, Beyza Bay, Umut İnce, Dilay Arslan ile Zeynep Gülesin, arkadaşları, okul yönetimi ve öğretmenleriyle birlikte ağaçlandırma alanı olarak kendilerine gösterilen Evka 6 İlkokulu yanında Çiğli Belediyesi’nin temin ettiği fidanları diktiler. Öğrencilerle birlikte fidan diken Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, öğrencilerin yaşadıkları kente duyarlı olmasının önemini vurguladı. Başkan Arslan, "Doğamızı korumak geleceğimizi korumaktır. Yeşil çalışması çevre kirliliğine de bir duyarlılıktır. Projenin tüm ülkemize yayılması gerektiğini düşünüyorum. Öğretmenlerimizin öğrencileri yeşil ve orman sevgisiyle büyütmesini önemsiyorum. Ağaç yaşken eğilir bu nedenle öğrencilerimiz de bu tür hassasiyetin erken oluşması gerekiyor. Tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Biz de Çiğlimizin temiz tutulması ve yeşil olması konusunda duyarlıyız. Güzel bir çalışmaya imza atıldı" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF
 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Öğrencilerden ağaçlandırma kampanyası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 12 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilerden ağaçlandırma kampanyası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı