KONYA HABERLERİ

Öğrenciler Turizm Yabancı Dil Sertifikalarına Kavuştu

IHA
27.10.2015 - 15:20Son Güncelleme :

BEYŞEHİR'DE SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ AB DESTEKLİ TURİZM YABANCI DİL SERTİFİKASINA KAVUŞTU.

IHA

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, üniversite öğrencileri Avrupa Birliği (AB) destekli turizm yabancı dil sertifikasına kavuştu.
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Proje Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Yüksel Gürsoy, turizm alanında İngilizce, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca olmak üzere 4 ayrı dilde uzman eğiticiler tarafından verilen online kurslara okulda turizm eğitimi gören öğrencilerin katıldığını söyledi.
Kurs sonunda başarılı olan öğrencilere sertifikalarını verdiklerini aktaran Gürsoy, SLEST 2.0 online karma kurslarına katılan öğrenci sayısının her geçen gün arttığına vurgu yaparak, “Turizm bölümlerinde yabancı dil eğitiminin ne denli önemli olduğunu bilen öğrencilerimiz için proje kapsamında, mesleki alanda kendilerini geliştirmeleri için bu tür kurslar bulunmaz bir fırsat olmuştur. Öğrencilerimizin mezun olduktan sonra iyi bir iş bulabilmeleri için yabancı dili çok iyi bilmeleri gerekiyor. Bu projedeki temel hedefimiz ise, öğrencilerimize öncelikle uygulamalı karma yabancı dil eğitimi sağlamak ve uluslar arası geçerli olan bir sertifika vermekti. Geleceğin turizmcileri kursta gösterdikleri başarı sonucu sertifikalarına kavuştu” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Öğrenciler Turizm Yabancı Dil Sertifikalarına Kavuştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 15 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrenciler Turizm Yabancı Dil Sertifikalarına Kavuştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı