KONYA HABERLERİ

Öğrenciler topladıkları katı atıkları geri dönüşüme kazandırdı

AA / Abdülhamit Yaşar
24.02.2016 - 11:58Son Güncelleme :
Öğrenciler topladıkları katı atıkları geri dönüşüme kazandırdı
AA / Abdülhamit Yaşar

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde öğrenim gören ortaokul öğrencileri bir kampanya çerçevesinde topladıkları katı atıkları geri dönüşüme kazandırdı.

Beyşehir Avşar Mahallesi'nde öğrenim gören TOKİ Ortaokulu öğrencileri, toplum hizmeti kapsamında bir proje gerçekleştirdi. Öğrenciler tarafından eğitim yılının ilk döneminde başlatılan katı atıkların kaynağında ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılması projesi çerçevesinde başlanan mesai tamamdı. Yaklaşık 300 kilo katı atık toplandı.

Toplanan atıklar geri dönüşüm firması yetkililerine teslim edilirken, elde edilen 265 liralık gelir ise geri dönüşüme en çok katkı sağlayan öğrencilere dağıtıldı.

TOKİ Ortaokulu Müdürü Mahir Çetinkaya, "Peygamber Efendimizin 'temizlik imandandır' hadisi şerifini rehber edindik. Bu anlamda, böylesine güzel projeye katkı sunarak emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Öğrenciler topladıkları katı atıkları geri dönüşüme kazandırdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 11 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrenciler topladıkları katı atıkları geri dönüşüme kazandırdı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı