ANKARA HABERLERİ

Öğrenciler tohum sanayini öğrenecek

Hürriyet Haber
25.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB), bu yıldan başlamak üzere, ileride Türkiye tohumculuk endüstrisinde çalışması muhtemel ziraat mühendisi adaylarına, mali destekli staj imkanı sağlanması hususunda karar aldı.

Hürriyet Haber

TSÜAB’dan yapılan açıklamaya göre, 2010 yılı içerisinde ziraat fakülteleri tarafından aday gösterilen 23 öğrenci, stajyer almak isteyen TSÜAB üyesi şirketlerinde yaz aylarında staj yapacak. İki ay sürecek staj programının ilk iki haftası Ankara’da uygulanacak.

Aktif ve pratik eğitimler

TSÜAB tarafından öğrencilere tohumculuk endüstrisine genel giriş mahiyetinde nazari bilgiler verilecek. Programın ikinci aşamasında her stajyer öğrenci 6 haftalık sürede o şirketin genel merkez ve üretim sahaları ve işleme tesislerinde aktif bir pratik eğitim sürecinden geçirilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Öğrenciler tohum sanayini öğrenecek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı