Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Öğrenciler tasarımlarını defilede sundu

  Hürriyet Eğitim
  18.05.2017 - 15:14 | Son Güncelleme:

  Bir vakıf üniversitesinin Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencileri, kent, kentlilik, kent estetiği, kent mimarisi ve peyzajı konularını içeren giysi tasarımlarını ‘Kent İzleri’ adlı defilede sundu.

  Öğrenciler, tasarımlarını bir defileyle sundu. İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencilerinin hazırladığı ‘Kent İzleri’ adlı yıl sonu koleksiyonunu içeren defile, Grand Pera Emek Sahnesi’nde sergilendi. Etkinliğe Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İAÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, İAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. M. Reşat Başar’ın yanı sıra öğretim görevlileri, koleksiyonu hazırlayan öğrenciler ve ailelerinin de içinde olduğu 600’ü aşkın konuk katıldı. Defilenin açılışında konuşan İAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. M. Reşat Başar,  2007’de altı lisans, üç lisansüstü programıyla kurulan fakültenin Türkiye’nin tasarımcılarını yetiştirmeye devam ettiğini vurgularken; üniversitenin görünen yüzü olarak nitelendirdiği İAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin yıl boyunca gerçekleştirdikleri çalışmalarla ortak bir beğeni, estetik çizgi yakalamaya çalıştıklarını söyledi.

  ÖĞRENCİLERİMİZDEN YENİLİKÇİLİK BEKLİYORUZ

  Prof. Dr. Başar, “Öğrencilerimiz, Türkiye’nin en büyük vakıf üniversitesi olan üniversitemizin en seçkin, en özel öğrencileri. Onlara aynı derede iki kere yüzülemeyeceğini öğretiyoruz, henüz başında oldukları meslek yaşamları boyunca asla duramayacaklarını, durmaları halinde bisikletten düşer gibi yerle bir olacaklarını anlatmaya çalışıyoruz. Hocaları olarak, bıkmadan, yorulmadan ve hiç durmadan çalışarak, örnek olmaya çabalıyoruz. Ve onlardan yenilikçi olmalarını, inovatif düşünmelerini bekliyoruz” dedi. 
  Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencilerinin hazırladığı ‘Kent İzleri’ koleksiyonunda 76 seçkin çalışma sunuldu. Öğrencilerin öğrenim hayatları boyunca farklı yıllarda ve farklı derslerde hazırladıkları koleksiyon, öğrencilerin kent, kentlilik, kent estetiği, kent mimarisi ve peyzajı konularını içeren bir tema çerçevesindeki giysi tasarımları üzerinden kurgulandı.

   

   

   

  Etiketler: öğrenci , tasarım
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı