ANTALYA HABERLERİ

Öğrenciler 'Şu Çılgın Türkler' oratoryosu sahneledi

DHA
29.03.2016 - 10:58Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediyesi'nin Zeytinköy ve Ermenek Eğitim ve Bilgi Merkezleri'ne devam eden öğrenciler; Turgut Özakman'ın Şu Çılgın Türkler adlı kitabından uyarlanan oratoryoyu sahneledi.
Muratpaşa Belediyesi Eğitim ve Bilgi Merkezleri; ilk ve ortaokul öğrencilerine, eğitim desteği verirken, sosyo kültürel gelişimlerine katkıda bulunuyor. Muratpaşa Belediyesi Zeytinköy ve Ermenek Eğitim ve Bilgi Merkezleri'ne devam eden 26 öğrenci, Turgut Özakman'ın Şu Çılgın Türkler adlı kitabından uyarlanan oratoryoyu sahneledi.
Öğrenciler, Çanakkale Zaferi ve Şehitlere Saygı Haftası kapsamında, Ermenek Eğitim ve Bilgi Merkezi sorumlusu Mustafa Murat Erke öncülüğünde, 14 öğretmenle birlikte sahneledikleri oratoryo sonunda ayakta alkışlandı. Eğitim merkezleri sorumlusu Ömer Akbal'ın yönetimindeki 6 kişilik koro da mini bir dinleti sundu.
Öğrenci velilerinin yanı sıra vatandaşların da takip ettiği Şu Çılgın Türkler Oratoryosu'nun ardından, Muratpaşa Belediyesi Eğitim ve Bilgi merkezilerine devam eden öğrencilerden oluşan halk oyunları ekibi de bir gösteri sundu. Sosyal Yardım İşleri Müdürü Emin Sözen, öğrencileri kutladı.

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Öğrenciler 'Şu Çılgın Türkler' oratoryosu sahneledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 10 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrenciler 'Şu Çılgın Türkler' oratoryosu sahneledi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı