Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Öğrenciler: Sınavlar bittiği için mutluyuz

  Esra ÜLKAR / Fotoğraflar: Esra ÜLKAR
  28 Nisan 2016 - 15:26Son Güncelleme : 28 Nisan 2016 - 17:49

  İyi bir liseye girmek için uğraşan 1 milyon 168 bine yakın 8’inci sınıf öğrencisi, TEOG maratonunun ikinci gününde ter döktü. Öğrenciler, fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve yabancı dil sınavlarına girerek, maratonu tamamladı.

  Öğrenciler: Fen zor değildiÖğrenciler: Fen zor değildi

   

  Bakırköy'deki Gazi Ortaokulu öğrencilerin kimileri fen ve teknolojiyi kolay bulduğunu söylerken, İngilizce’de biraz kafa karıştırıcı sorular olduğunu belirtti. İnkılap tarihi ve Atatürkçülük testinde yoruma dayalı sorular bulunduğunu anlattılar. Genel kanı ise, sınav bittiği için mutlu oldukları yönündeydi. İşte öğrencilerin sınav yorumları:

  Öğrenciler: Sınavlar bittiği için mutluyuzMelisa İnce:

  İkinci günkü sınavlar kolaydı. Çarşamba günü matematik zorladı. Din ve Türkçe kolaydı. Bir iki yanlışım çıkacak. Yabancı dil ve inkılapta zorlanmadım. Ama fende kuvvet ve basınçla ilgili sorularda zorlandım. Sınavlar bittiği için çok mutluyum. Artık test çözmeyeceğiz. En azından yazılılara kadar çalışmayı düşünmüyorum.

  Öğrenciler: Sınavlar bittiği için mutluyuzÖykü Ayaslan:

  İkinci gün benim için daha iyi geçti. Çünkü sözel derslerim ağır basıyordu. İnkılapta fazla bilgi sorusu yoktu, hepsi yorum sorusuydu. İngilizce’de de müfredatta olan şeyler çıktı, kolaydı. Fen biraz daha zorlayıcıydı, eleyici sorular vardı. Fende ısı ve sıcaklı konusunda bir soruya takıldım. Sonra onu da hallettim. İlk günkü sınavlarda matematik zordu. Din kolaydı. Türkçe de normaldi. Sınavlar bittiği için çok rahatladım.

  Öğrenciler: Sınavlar bittiği için mutluyuzAyberk Bingöl:

  İngilizce güzel geçti. Üçüncü soru kafa karıştırıcıydı. Bir sohbet verilmiş boşlukların doldurulması istenmişti. İnkılap kolaydı yoruma dayalı sorular soruldu. Güzeldi, zorlandığım konu olmadı. Fen güzeldi, birkaç soru vardı kafa karıştıran. İlk günkü sınavlar daha zordu. Katsayıları yüksek olduğu için daha stresli geçmişti. Sınavlar bittiği için çok mutluyum. Kurtulduk artık bu çileden.

  Öğrenciler: Sınavlar bittiği için mutluyuzDoğa Kekeç:

  İngilizce ve inkılap kolay geçti. Fende naturalleşme gibi birkaç soruda zorlandım. İlk gün matematik ve Türkçe zorlamıştı biraz. Türkçe’de özveri sorusu zorladı. Sınav bittiği için çok mutluyum gerçekten. Kurtulduk artık. Parti yapmayı düşünüyorum.

   

  VELİLER DE RAHATLADI

  Öğrenciler: Sınavlar bittiği için mutluyuzİlknur Bingöl (Veli):

  Sınav bittiği için çok rahatladık. Bizim de üzerimizden bir yük kalktı. Çocuklarımızın sınavları özellikle ikinci gün çok kolay geçti. Dünden bugüne daha huzurluyuz. Genel olarak geçen döneme göre daha iyiyiz. Onun için de daha rahatız. Bir süre dershaneye göndermeyeceğim. Biraz dinlensin istiyorum.

  Öğrenciler: Sınavlar bittiği için mutluyuzSuat İnce (Veli):

  Sınavlardan kurtulduk. Şimdi sonuçları bekleyeceğiz. Özel ders aldı. Bizim zamanımızdaki derslerle bu dersler çok farklı. Bu yüzden ders konusunda bir destek olamadık. Motivasyon olarak destek oluyoruz. İnşallah istedikleri gibi olur. Bütün gayretimiz onlar için.

   

   

   

   

   

  Etiketler: öğrenci , sınav , TEOG
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı