Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Öğrenciler sandık başında

  Kübra POLAT/ADANA / DHA
  17 Ekim 2007 - 15:20Son Güncelleme : 17 Ekim 2007 - 15:19

  Öğrenci Kolektifi Grubu tarafından, üniversitelerde ‘gerçek demokrasi’ sloganıyla başlatılan ‘Kendi Rektörünü Kendin Seç, Kendi Üniversiteni Kendin Yönet’ referandumu kapsamında Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) öğrencileri sandık başına geçti.

  ÇÜ Merkezi Kafeteryası önüne konulan sandıkta görev alan 4 öğrenci, referandum hakkında bilgi verip, oy pusula dağıttı. ‘Evet’ ve ‘Hayır’ yazısının bulunduğu oy pusulasını alan öğrenciler, tercihlerini işaretleyerek sandığa attı.

  Referandumda görev alan öğrencilerden Aydan Berberoğlu, ÇÜ’nün tüm öğrencilerinin oy kullanmasını sağlayarak, demokratik taleplerini dile getirmelerini hedeflediklerini söyledi. Berberoğlu, anayasa taslağı sürecinde kimsenin öğrencilerin fikrini sormadığını belirterek, “Biz üniversitenin asıl özneleri olarak yönetiminde de yer almak istiyoruz. Bu nedenle gündemle paralel olarak biz de üniversitelerimizin sınıflarında, kantinlerinde, yemekhanelerinde meydanlarında referandum sandıkları kurarak 4 gün boyunca oylama yapacağız” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı