MARDİN HABERLERİ

Öğrenciler Rektör Ağırakça’dan Tam Not Aldı

IHA
26.02.2015 - 12:44Son Güncelleme :

MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİ, ESKİ PTT BİNASININ RESTORASYONU TAMAMLANARAK FAALİYETE GEÇEN ‘MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ SOSYAL TESİS VE UYGULAMA OTELİ’NDE UYGULAMALI DERS NİTELİĞİNDEKİ İLK KONUKLARINI AĞIRLADI.

IHA

Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencileri, eski PTT binasının restorasyonu tamamlanarak faaliyete geçen ‘Mardin Artuklu Üniversitesi Sosyal Tesis ve Uygulama Oteli’nde uygulamalı ders niteliğindeki ilk konuklarını ağırladı.
Artuklu Üniversitesi tarafından Mardin’in tarihi dokusuna uygun olarak tadilat ve restorasyonu tamamlanan eski PTT binası, çeşitli eğitim hizmetlerinde bulunmak ve aynı zamanda vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hizmete giren Sosyal Tesis ve Uygulama Oteli’nde Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencileri ilk uygulamalarını yaptı. Turizm Yüksekokulu öğrencileri tarafından Sosyal Tesis ve Uygulama Oteli’nin otantik mimarisinin eşliğinde Mardin’in geleneksel lezzetlerinin sergilendiği uygulama niteliği taşıyan programa Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, idari yöneticiler ve öğretim üyeleri katıldı.
Mezopotamya coğrafyasına ait çeşitli lezzetlerin Artuklu Üniversitesi mutfağında işlenerek hem bölgenin yemek kültürüne katkı sağlayacağını hem de üniversite olarak bölgenin yemek miras geleneğini tüm dünyaya tanıtma noktasında deneyimli sektör elemanı yetiştirilmesinin önemli olduğunu belirten Ağırakça, "Üniversitemiz çok kültürlü ve pek çok uygarlığın köklü tarihsel ve kültürel birikimlerini miras almış bir bölgede konumlanmıştır. Bu birikimin yaşatılması ve üzerine yeni yorumların yeni tatların eklenmesi ile nesillere aktarılması noktasında Üniversite olarak büyük katkılar sunmayı hedefliyoruz ve bu çalışma ile Mardin de turizm olgusuna büyük destek sağlıyor ve turizm ile eğitimi birleştiriyoruz" dedi.
Artuklu Yüksekokulu tarafından düzenlenen bu etkinlik ile MAÜ ‘Sosyal Tesis ve Uygulama Oteli’ mutfağının faaliyete geçtiğini ve yüksekokul öğrencilerinin teorik olarak almış oldukları eğitimlerini bu sayede pratiğe dökme fırsatı bulacaklarını anlatan Ağırakça, bölge kültürüne has olarak hazırlanan yemeklere de tam not verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Öğrenciler Rektör Ağırakça’dan Tam Not Aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 12 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrenciler Rektör Ağırakça’dan Tam Not Aldı haberi güncellenecektir.

MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:18
 • Guneş
  06:59
 • Öğle
  12:14
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:10
 • Yatsı
  18:39
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı