ANTALYA HABERLERİ

Öğrenciler okul bahçesine fide dikti

DHA
30.04.2017 - 11:07Son Güncelleme :
Öğrenciler okul bahçesine fide dikti
DHA

 

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA) - ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde anasınıfı öğrencileri okulun bahçesinde 200 meyve fidesini dikti.

Kaş'a bağlı Yeşilköy Mahallesi'nde eğitim öğretim yapan Sabriye Toksoy Anaokulu'nun öğrencileri, Okul Aile Birliği öncülüğünde düzenlenen 'Fidelerim Toprakla Buluşuyor' projesi kapsamında meyve ve sebze fidelerini toprakla buluşturdu. Okul Müdürü Gülin Saygılı ve Okul Aile Birliği Başkanı Özcan Körpe ve veliler, okulun bahçesindeki 200 metrekarelik boş alanı tarım alanı olarak hazırladı. Fide üretimi yapan Altan Türel'den 200 karpuz, kavun, patlıcan, biber, çilek ve marul fidesi bağış olarak alındı. Okulun 135 minik öğrencisi, 6 öğretmeni, okul müdürü ve okul aile birliği başkanı birlikte fideleri toprağa dikerek, suladı.

Projeye öncülük eden Sabriye Toksoy Anaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Özcan Körpe, "Fidelerimizi toprakla buluşturduk. Bakımını, minik öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte yapacak. Yaklaşık 30-35 gün sonra fidelerimizden aldığımız ürünlerle kahvaltı günleri düzenleyeceğiz. Proje ile minik yavrularımızı toprakla buluşturuyoruz. Yavrularımıza sorumluluk ve üretme bilinci geliştirme ve özgüven kazandırmayı amaçlıyoruz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Öğrenciler okul bahçesine fide dikti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 11 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrenciler okul bahçesine fide dikti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı