MANİSA HABERLERİ

Öğrenciler Kütüphane Haftası'nı kutladı

DHA
27.03.2017 - 12:55Son Güncelleme :
DHA

MANİSA'nın Alaşehir ilçesindeki Alaşehir Ortaokulu'nda yazar Bestami Yazgan'ın katılımıyla Kütüphaneler Haftası kutlandı.

Alaşehir Ortaokulu'nun düzenlediği Kütüphaneler Haftası, Alaşehir Ortaokulu Toplantı Salonu'nda yapıldı. Kütüphaneler Haftası kutlamalarına İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sedat Koyuncu, Okul Aile Birliği Başkanı Selda Sözüer, öğretmen, öğrenci ve yazar Bestami Yazgan katıldı. Alaşehir Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı tiyatro gösterisinin ardından yazar Bestami Yazgan kitaplarını imzaladı. Alaşehir Okulu Müdürü Süleyman Büyükkarcı, insanoğlunun binlerce yıl önce taşları yontarak başladığı medeniyet yolculuğunda bugün okuyarak öğrenerek başka gezegenlerde var olabilecek bir yaşamın izlerini sürer hale geldiğini söyleyerek "Okuma ve bilgiye verdiğimiz değer konusunda bir özeleştiri yaptığımızda bugün olmamız gereken yerlerin çok altında olduğumuzu kabul etmek zorundayız. Dünya ortalamalarına baktığımızda kitap okuma konusunda bulunduğumuz nokta ne yazık ki olmamız gereken yerlerin çok altında ve bu konudaki eksikliklerimizin kültür, düşünce ve sınai alanlarında başka başka sorunlara yol açtığı çok açık. Daha gelişmiş, daha müreffeh bir ülke olma yolunda atacağımız her adımda okuma ve öğrenmeye verdiğimiz değerin ne kadar önemli olduğunu hep aklımızda tutmalıyız. Çünkü daha büyük bir Türkiye, ancak okuyan, öğrenen ve bilgiyi hayatının merkezine koymuş bireylerle mümkün olabilir. Fakat okuma konusunda bulunduğumuz bu alt seviyelerden daha yukarılara tırmanabilmemizin karamsarlıkla değil daha doğru yöntemler ve daha fazla gayretle mümkün olacağını da unutmamalıyız" dedi. Yazar Bestami Yazgan, vücudumuzun nasıl gıdaya ihtiyacı varsa, aklın bilgiye, kalbimizin de sevgiye ihtiyacı olduğunu belirterek "Allah'la konuşma ihtiyacı olan Kur'anı Kerim'i, Atatürk'le konuşmak isteyen Nutuk'u okusun" dedi.

Nurettin DOĞAN / ALAŞEHİR (Manisa), (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Öğrenciler Kütüphane Haftası'nı kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 12 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrenciler Kütüphane Haftası'nı kutladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı