Eğitim Haberleri

  Öğrenciler kep atma mutluluğu yaşadı

  Hürriyet Eğitim
  18.06.2017 - 11:29 | Son Güncelleme:

  Üniversitelerde kep atma heyecanı başladı. Bu yıl altıncı mezunlarını veren bir vakıf üniversitesinde de doktora, yüksek lisans, lisans ve çift anadal programlarından mezun olan öğrenciler, diplomalarını alarak yeni hayatlarına adım attı.

  Üniversite öğrencileri kep atma mutluluğu yaşıyor. Özyeğin Üniversitesi’nde de 665 öğrenci diplomalarını alarak yeni hayatlarına başladı. Rektör Prof. Dr. Esra Gençtürk'ün konuşmasıyla başlayan törende 665 Özyeğin Öğrencisi diplomalarını aldı. Bu yıl Mimarlık (İngilizce), İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Endüstri Ürünleri Tasarımı Lisans programlarının yanı sıra Finans Mühendisliği ve Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans Programları’ndan da ilk mezunlarını veren Özyeğin Üniversitesi'nin toplam mezun sayısı, ilk mezunlarını verdiği 2012’den bu yana 2023'e ulaştı.

  BİZLERİ GURURLANDIRDINIZ

  Törende mezunlara ve ailelere seslenen Rektör Prof. Dr. Esra Gençtürk, mezunlarının bir adım önde olması için çalışmaların durmaksızın devam ettiğini belirterek, konuşmasına şöyle devam etti:
  “Hayallerimize ortak oldunuz, çıtayı hep daha yukarı taşımamızın kimi zaman en büyük destekçisi, kimi zaman öznesi ama her daim nedeni oldunuz. Yükseköğretim yaşamınız boyunca bilimde, düşüncede, eğitimde mükemmeliyeti hedefledik. Akademik ve teknik bilginizi hem derinleştirerek hem de çeşitlendirerek fark yaratan, ihtiyaçlarınız doğrultusunda şekillenen bir eğitim deneyimi sunmak için nice öncü ve örnek uygulamaları hayata geçirdik. Sunulan fırsatları değerlendirdiniz, potansiyelinizi keşfettiniz ve birey olarak kendinizi geliştirdiniz. Bu değişim ve dönüşümünüzle bizleri heyecanlandırdınız, gururlandırdınız. Arkanızdan gelen öğrencilerimize ilham verdiniz, onları cesaretlendirdiniz. Bugün üniversitemizden mezun olurken, her biriniz bir başarı hikâyesinin; kendi hikâyenizin kahramanısınız. Uluslararası standartlarda eğitim almış, dünya vatandaşı niteliklerine sahip mezunlarımız olarak hepinizi sevgiyle kucaklıyor, her birinizi ve ailelerinizi en içten dileklerimle kutluyorum.”

  Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk'ün mezun öğrencileri kutlamasının ardından tören, öğrencilerin hep birlikte kep atmalarıyla son buldu.
   

  Etiketler: mezuniyet
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı