İZMİR HABERLERİ

Öğrenciler iyiliği kente yayıyor

DHA
09.02.2018 - 11:34Son Güncelleme :
DHA

YAŞAR Üniversitesi, "Kampüste iyilik var" sloganıyla yola çıkarak, öğrencisinden çalışanına ve akademisyenine bir araya gelerek kurduğu gönüllü takımı ile yıl boyunca iyiliği tüm kente yaymaya çalışıyor.

Bugüne kadar çeşitli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren, "İzmir’de iyilik var" diyerek 103 derneği ve belediyeleri iyilik için bir araya bir getiren Yaşar Üniversitesi'nin gönüllü takımı, yeni yılda da ihtiyaç sahiplerini unutmadı. Kampüsteki belli noktalarda toplanan malzemeler, çeşitli derneklerle iş birliğiyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Yaşar Üniversitesi'nde okuyan her öğrenci sembolik olarak 1 krediye denk gelen sosyal sorumluluk dersini almadan mezun olamıyor. Öğrenciler, bu ders kapsamında, sosyal sorumluluk ve sosyal girişimcilik eğitimi alıyor. Eğitimleri tamamlayan öğrenciler, gerçekleştirmeyi planladıkları sosyal sorumluluk proje fikirlerini bireysel ya da grup olarak planlayıp hayata geçiriyor. Geçen dönem 980 öğrencinin başarıyla tamamladığı sosyal sorumluluk dersinde, her bir kişi en az 8 saatlik çalışma yaptı ve toplam 7 bin 840 saatlik gönüllü çalışması gerçekleştirildi. Aynı dönemde, sivil toplum kuruluşları, dernekler, yerel yönetimler, hastaneler, huzurevleri, öğrenci toplulukları ve okulların da içinde olduğu toplam 52 kurumla temas edilirken Dünya Gönüllüler Günü nedeniyle 103 kurum ile işbirliği yapılarak 3 binin üzerinde katılım ile İzmir’de İyilik Var etkinliği de gerçekleştirildi. Çalışanlar ve akademisyenler de "Kampüste iyilik var" sloganıyla oluşturdukları gönüllü takımıyla öğrencilere çalışmalarında destek oluyor.

Yaşar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projeler Koordinatörü Kevser Yavuz Çimenli, "İzmir’deki dört hastanede, tedavi gören çocuklar için hediyeler hazırlayıp her hafta düzenli olarak ziyaret edip KAÇUV tarafından yürütülen 'Oyun benim ilacım' isimli projeye katıldık. Sosyal Sorumluluk Topluluğumuz 258 öğrencinin katılımıyla ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin kitap okuma alışkanlıklarına katkı sağlamak için 6 bin kitabı Türkiye’nin çeşitli illerindeki yüzlerce öğrenciye armağan etti. Son olarak İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği ile işbirliği yapıp ihtiyaçları olan temel ihtiyaç malzemelerini sağlamaya çalıştık. LÖSEV ile genel gönüllü çalışmalar yürütüyoruz. Evsizlere battaniye ve yiyecek dağıtımdan sahil temizliğine, sokak hayvanları için mama toplayıp barınak yapmaya kadar birçok iyilik gerçekleştiriliyor" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Öğrenciler iyiliği kente yayıyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  13:31
 • İkindi
  16:31
 • Akşam
  19:00
 • Yatsı
  20:16
Sayfa Başı